Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Startuje letnia pływalnia Chwiałka

17.6.2021

Zdjęcie przedstawia basen Chwiałka. Wokół basenu oraz w wodzie znajdują się ludzie.Wodne zabawy w brodziku, frajda na zjeżdżalni i możliwość popływania w 50-metrowym basenie sportowym. W niedzielę 20 czerwca startuje pływalnia letnia Chwiałka. 

Chwiałka będzie czynna codziennie od godz. 9.00 do 19.00. Przy ul. Jana Spychalskiego oprócz trzech basenów czekają na poznaniaków rozległe trawiaste pole biwakowe, boiska do siatkówki plażowej i stół do tenisa stołowego. Bilety wstępu, które upoważniają do korzystania z pływalni przez cały dzień (bez przerwy) kosztują 14 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26. roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść, kosztuje on 126 zł (normalny) i 90 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe.

Pływalnia letnia Chwiałka będzie działała do końca sierpnia. Odwiedzając obiekt warto zwrócić uwagę na oznakowanie, które poinformuje nas o zasadach bezpiecznego korzystania z pływalni w czasie pandemii. Przy kasach i w przebieralniach pojawią się linie wyznaczające bezpieczny odstęp pomiędzy klientami, banery umieszczone na terenie pływalni przypomną o zasadach zachowania. Na obiekcie będą dostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Pracownicy pływalni będą również dezynfekowali wykorzystywany na obiekcie sprzęt, m.in. szafki w przebieralniach i leżaki.

Drugi z basenów letnich POSiR, pływalnia letnia Kasprowicza na Łazarzu wystartuje w sobotę 26 czerwca.