Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek

Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek

ul. Bukowska 15, tel.  881 701 911 lub 603 955 070

Fragment zgłoszenia konkursowego:

 „SPW w Poznaniu powstało w 1998 r., jest członkiem Polskiej Federacji Pilotażu i Przewodnictwa. Stowarzyszenie integruje środowisko kadry pilockiej i przewodnickiej, nasi członkowie organizują w ramach „Klubu Krajoznawczego” dla sympatyków „50 plus” prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, prowadzą wycieczki – propagują piękno naszego kraju i ni tylko”.

Uzasadnienie:

W ramach klubu „Aktywni 50 plus” Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek proponuje udział w różnych spotkaniach i warsztatach.

Dyżury członków stowarzyszenia: poniedziałki 13.00-18.00, środy: 11.00-16.00. Stowarzyszenie znajduje się w bliskiej odległości od przystanku tramwajowego. Przy wejściu znajduje się kilka schodków z poręczą. Stowarzyszenie organizuje wycieczki zagraniczne i krajowe. Dla zorganizowanych grup (18 osób) istnieje możliwość organizacji wycieczek bez prowizji. W cenę wycieczki wliczona jest: opieka pilota, ubezpieczenie, przejazd, zakwaterowanie, przygotowanie planu podróży i jego realizacja z uwzględnieniem życzeń seniorów.

Nauka języków w ramach Klubu Aktywni 50+ kosztuje 10 zł za 1,5 godz. W Stowarzyszeniu panuje miła i życzliwa atmosfera, sala spotkań jest bardzo przytulna. Można tu wspólnie pośpiewać i potańczyć, ale też wysłuchać prelekcji. Stowarzyszenie aktywnie współpracuje z Centrum Inicjatyw Senioralnych, na bieżąco przysyłając informacje o swoich działaniach. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Flandria i Babimrajem. Stowarzyszenie prezentuje też swoją działalność podczas targów „Aktywni 50+”. Informacje dotyczące działalności stowarzyszenia pojawiają się w lokalnej prasie, w „Czerwonym Portfeliku” i na stronie internetowej oraz w ulotkach. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.guide.pl

Stała oferta:

Stowarzyszenie organizuje wycieczki zagraniczne i po Polsce. Program wycieczek uwzględnia potrzeby seniorów. Dodatkowo prelekcje, spotkania podróżnicze, nauka języków obcych.