Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Styczniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

15.12.2021

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony grudniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie laureatek i laureatów Plebiscytu Flexi na XXI w.

Styczniowe wydanie Gazety stawia pytania o wyzwania, jakie stoją przed seniorami w nadchodzącym 2022 roku. Nie stroni też od trudnych i zdrowotnych zagadnień. 

Bogna Bartosz z Iloną Zakowicz podpowiadają, jak się zabrać za noworoczne postanowienia. Krystyna Ziętak pisze o tym, co na nas czyha w internecie. Andrzej Wasilewski diagnozuje i podpowiada, jak najstarsi wciąż muszą walczyć o swoje prawa. Gazeta pisze też o ekologii i zielonych inicjatywach w wykonaniu seniorów z Legnicy. Zaprasza również na kolejny i niezwykle uroczy odcinek kursu pisania z Kasią Bulicz-Kasprzak.

Na okładce goszczą Laureaci Plebiscytu Flexi na XXI w. i dr Jadwiga Kwiek, psycholog i psychoterapeuta. Na łamach Gazety dyskusja o wyróżnieniu, które sprawiło wiele radości zarówno uhonorowanej, jak redakcji Gazety Senior, o byciu współczesnym liderem, kondycji seniorów w pandemicznych czasach i oczywiście prognozach na 2022 rok.

Styczniowe wydanie porusza też temat nadmiarowych zgonów i chorób serca, które zbierają żniwo w czasie pandemii. W pytaniach i odpowiedziach od czytelników Gazeta podsumowuje omawiany w odcinkach temat zapisów w testamencie.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 26 stycznia.