1

Styczniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

W styczniowym wydaniu Gazety Senior jeszcze sporo akcentów świątecznych – m.in. jak dobrze świętować, radzi psycholog Jadwiga Kwiek. Jednak najwięcej miejsca miesięcznik poświęca temu, co nas czeka w nowym roku, czyli zmianom w dwóch najważniejszych kwestiach – zdrowiu i finansach.

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony styczniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle grafika z rokiem 2023 - cyfry umieszczone są na czerwonym tle, wokół nich złote konfetti. Pod cyframi biały napis: "Szczęśliwego Nowego Roku". W gazecie informacje na temat dodatków do emerytury, na które będzie można liczyć w 2023 roku. Od stycznia obowiązywać będą nowe zasady refundacji wyrobów medycznych. Dzięki nowym limitom dopłat za niektóre produkty zapłacimy mniej. Na zmianach skorzystają szczególnie pacjenci stomijni, cukrzycy oraz pacjenci z niepełnosprawnościami.

Lek Lecanemab to wyczekiwany przełom w leczeniu choroby Alzheimera, udowodniono, że spowalnia pogorszenie pamięci i spadek funkcji poznawczych u pacjentów z chorobą Alzheimera. Gazeta wyjaśnia, co to oznacza i dlaczego to tak doniosłe odkrycie.

Choroby nowotworowe. Temat trudny, ale coraz bliżej każdego z nas. Co powiedzieć, jak się zachować, gdy bliski choruje, a my nie jesteśmy do tego przygotowani. Miesięcznik poleca rozmowę z Joanną Pruban, psycholog, która podpowiada, co robić.

Co jeszcze w styczniowym numerze „Gazety Senior”?
Jak wyczarować uroczy prezent pod choinkę we własnej kuchni? W jaki sposób przygotować się na wakacje z wnukami we współczesnym świecie? Co w kulturze piszczy? Kogo i za co wyróżniono?

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 1 lutego.