Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Styczniowe śpiewanki i Filmowe Czwartki w Schronie Kultury Europa

19.1.2023
Grafika artykułu: Na zdjęciu widać śpiewające seniorki i seniorów, wszyscy siedzą przy stolikach, trzymają w rękach śpiewniki. 
Fot. Schron Kultury Europa

Schron Kultury Europa oraz Wildecki Klub Senioralny Schron III Wieku zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w styczniowych spotkaniach z piosenką i filmem.

Senioralne śpiewanki odbywają się w każdy wtorek, śpiewającym towarzyszy zespół Klika, czyli Sami Znajomi Prezesa. Uczestnicy uczą się nowych utworów lub wspólnie śpiewają piosenki z lat swojej młodości, spotkania odbywają się przy kawie i herbacie. Teksty piosenek są wyświetlane na ekranie (warto zabrać ze sobą odpowiednie okulary). W miarę możliwości zespół dostosowuje się do oczekiwań publiczności. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

  • Terminy wtorkowych śpiewanek: 10 stycznia, 17 stycznia, 24 stycznia, 31 stycznia (koncert w ramach cyklu „Karnawał jak za dawnych lat”, dedykowany szczególnie dziadkom i babciom),
  • godz. 17.00-18.00.

W Schronie działa DIKAF, czyli Dyskusyjny Internetowy Klub Filmowy. W styczniu jego uczestnicy nadal będą śledzić losy bohaterów serialu „The Chosen”. To serial o historii oczekiwania na narodziny Jezusa z Nazaretu i jego misji budowy Kościoła. Autorzy konsultowali scenariusz z teologami różnych denominacji chrześcijańskich i rabinami żydowskimi, unikając możliwych powodów do międzyreligijnych sporów. Spotkania w ramach Filmowych Czwartków odbywają się w godz. 10.00-11.00, projekcja filmu poprzedzona jest zawsze prelekcją, po niej organizatorzy zachęcają do dyskutowania. Filmy wyświetlane są z napisami, więc jeśli potrzebne są okulary – najlepiej je zabrać ze sobą. Udział w Filmowych Czwartkach również jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.

  • Terminy Filmowych Czwartków: 5 stycznia, 12 stycznia, 19 stycznia, 26 stycznia,
  • godz. 10.00-11.00.

Po wtorkowych i czwartkowych spotkaniach można dodatkowo zwiedzić Schron (klub działa w autentycznym schronie przeciwlotniczym) i obejrzeć wystawę „Flamenco”, prezentującą nowe obrazy artysty-malarza Jerzego Łuczaka.

Szczegóły