Światowa premiera albumu „Lilith Abi” w Poznaniu

Grafika artykułu: na czarno-białym zdjęciu znajduje się piątka artystów, niektórzy trzymają w rękach instrumenty.
Fot. z archiwum Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na  światową premierę albumu „Lilith Abi”, która odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00 w Bazarze Poznańskim. Wydarzenie jest biletowane.

Album „Lilith Abi” to wynik współpracy tria BASTARDA z  serbskimi artystkami: Katariną Aleksić oraz Branislavą Podrumac. Muzyka inspirowana jest głębokim, mistyczno-symbolicznym wymiarem kołysanek. Bazując na prostych, tradycyjnych melodiach z różnych stron świata, artyści snują opowieść o uniwersalnych emocjach ukrytych w tekstach kołysanek. „Lilith Abi” przenosi słuchacza w rzeczywistość zawieszoną pomiędzy jawą a snem, pomiędzy życiem i śmiercią. Demoniczna Lilith jest uosobieniem strachu, złości, frustracji oraz lęku przed śmiercią. Głos złego ducha, czyhającego na życie noworodka i jego matki, przeciwstawiony jest głosowi matki – pełnemu opiekuńczej miłości, troski i nadziei.

Na scenie wystąpią: Katarina Aleksić – skrzypce, Branislava Podrumac – wokal, Paweł Szamburski – klarnet, Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela, Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy. Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00 w Sali Białej Bazaru Poznańskiego (ul. Paderewskiego 7). Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie bilety24.pl.

Szczegóły: