Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Święto teatrów muzycznych w Poznaniu

12.11.2024

Plakat informujący o festiwalu "czas na teatr". Czarne tło, a na nim plamka w kształcie poziomej klepsydry w kolorach: fioletowo-niebiesko-pomarańczowym. Na plamkach czarne napisy.Festiwal „Czas na Teatr” ma formę przeglądu teatralnego i prezentuje najatrakcyjniejsze propozycje muzyczne z Polski i świata. Wydarzenie charakteryzują się bogatą ofertą artystyczną, przygotowaną z myślą o szerokiej i zróżnicowanej publiczności oraz spotkaniami z wybitnymi twórcami sztuki teatralnej i muzycznej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu, organizując po raz trzeci festiwal „Czas na Teatr”, łączy swoje doświadczenie i zainteresowania, by zaprezentować najciekawsze polskie i międzynarodowe spektakle muzyczne. Festiwal rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 27 listopada.

W ciągu siedmiu dni w Poznaniu zobaczyć będzie można musicale „Drogi Evanie Hansenie”, „tik, tik… Bum!”, spektakle muzyczne „Apetyt na czereśnie”, „Depesze”, „Café Luna” oraz „Operette für zwei Schwule Tenöre” z Berlina. Podobnie jak w poprzedniej edycji w programie nie zabraknie koncertów, Gali Musicalowej z wręczeniem nagród oraz konferencji poświęconej musicalom. Tegoroczny festiwal otworzy najnowszy spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu „Drogi Evanie Hansenie” w reżyserii Pawła Szkotaka. Przedstawienie dotyka ważnych dziś problemów zdrowia psychicznego nastolatków, zarazem jest to pełna ciepła opowieść o sile przyjaźni i budowaniu dobrych relacji.

Weekend rozpoczną „Depesze” Teatru Rampa — widowisko oparte na twórczości zespołu Depeche Mode. W sobotę zaprezentowany zostanie spektakl „Café Luna” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, a następnie w klubie Blue Note Jazz koncert Mai Kleszcz „B.LU.ES”. Dzień później w klubie Blue Note Jazz koncert będzie można usłyszeć jeszcze Katarzynę Dąbrowską, która zaprezentuje „13 randek DaNuty”.

„Apetyt na czereśnie”, cykl błyskotliwie napisanych miniatur muzycznych, opartych na tekście i piosenkach Agnieszki Osieckiej, będzie można zobaczyć w niedzielę w Auli Artis. Do Poznania przyjedzie też niemiecki spektakl „Operette für zwei Schwule Tenöre”, określany pierwszą na świecie operetką queer – do obejrzenia następnego dnia. Ta zabawna, ale i wzruszająca historia, z muzyką Floriana Ludewiga i na podstawie scenariusza Johanesa Krama, miała swoją premierę na deskach teatralnych w 2021 roku.

W ramach festiwalu odbędzie się Gala Musicalowa z wręczeniem nagród, którą wyreżyseruje ponownie Ewelina Adamska-Porczyk. Koncerty z udziałem największych gwiazd scen musicalowych odbędą się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie jeden z najgłośniejszych tytułów ostatniego sezonu – „tik, tik… Bum!” Teatru Roma w Warszawie, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeń wraz z datami i informacjami o biletach są dostępne w: Kalendarium festiwalu.

Szczegóły: