Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Zdjęcie pielęgniarki, widok z tyłu, w centrum fotografii jej dłonie w niebieskich rękawiczkach medycznych - wykonuje szczepienie w odkryte ramię pacjenta, fot. UMP
fot. UMP

Od 2 listopada wszyscy dorośli mogą otrzymać przypominającą dawkę szczepionki – pod warunkiem, że minęło co najmniej 6 miesięcy od ich pełnego zaszczepienia. W Poznaniu można zgłaszać się m.in. do POSUM i pozostałych punktów szczepień. 

Od 2 listopada wszyscy dorośli mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Warunek jest jeden – musi minąć co najmniej 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Osoby, które ukończyły 50 lat, mają taką możliwość już od 24 września, z kolei osoby przewlekle chore  otrzymują dodatkową dawkę od 1 września.

Jako trzecia dawka będzie podany preparat firmy Pfizer lub firmy Moderna, niezależnie od tego, czym ktoś szczepił się wcześniej. Jeśli jednak przy pierwszym szczepieniu ktoś dostał szczepionkę jednej z właśnie tych firm, zaleca się, by przy trzeciej dawce otrzymał ten sam preparat.

Aby umówić się na szczepienie, można:

  • zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl,
  • poprzez aplikację mojeIKP,
  • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
  • skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich mapa znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa (punkt szczepień na MTP czynny jest we wtorki, piątki w godz. 16.00-20.00 oraz soboty w godz. 8.00-13.00, rejestracja: 61 646 33 44, szczepienia@skpp.edu.pl),
  • zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Można to zrobić online lub ściągnąć dokument ze strony, wypełnić i przynieść ze sobą. Kwestionariusze będą również dostępne w punktach szczepień.

Źródło: