Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Szczepienia przeciw grypie – ostatnie zapisy

19.11.2021
Grafika artykułu: na zdjęciu ręce w medycznych rękawiczkach przytrzymują strzykawkę podczas podawania szczepionki - igła strzykawki wbita jest w ramię. 
fot. UMP

Kolejna partia szczepionek przeciw grypie jest dostępna dla poznańskich seniorek i seniorów. To już ostatnia szansa, by zapisać się na szczepienia finansowane z budżetu Miasta. Zarejestrować się można, dzwoniąc na infolinię Poznań Kontakt. 

Miejski program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie to propozycja dla osób od 60. do 74. roku życia (starsi mieszkańcy miasta mogą się zaszczepić w rządowym programie). Od 21 listopada dostępna będzie kolejna, ostatnia już partia szczepionek. Tym razem do dyspozycji jest 340 sztuk preparatu.

Aby zapewnić bezpieczne warunki sanitarne – zapisy odbywają się wyłącznie telefonicznie. Wystarczy skontaktować się z Biurem Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44 (czynnym w godzinach od 7.30 do 20.00). Seniorzy i seniorki będą mogli zaszczepić się w przychodni „Edictum”, przy ul. Mickiewicza 31 (Jeżyce).

Szczepienia finansuje Miasto Poznań w ramach „Programu profilaktyki zachorowań na grypę sezonową w populacji osób od 60. roku życia zamieszkujących miasto Poznań, na lata 2019-2023”. Realizuje go spółka Edictum. Miasto przeznaczyło na to ok. 300 tys. zł. Pieniądze te miały wystarczyć na zakup 5100 szt. preparatu. Z uwagi na ograniczenie dostępności szczepionek w aptekach oraz  ich wyższą cenę ostatecznie udało się zakupić 3900 sztuk.

Szczegółowe informacje na temat miejskiego programu: 

Źródło: