1

Szczepienia przeciw grypie – zapisy od 6 października

Na zdjęciu dwie dłonie w medycznych rękawiczkach podające szczepionkę.W najbliższą środę, 6 października, ruszają zapisy na miejski program szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób od 60. roku życia. Zainteresowani mogą dzwonić do Biura Poznań Kontakt. 

Każdy, kto chciałby skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach miejskiego programu, będzie się mógł zarejestrować już od 6 października. W tym roku – aby zapewnić bezpieczne warunki sanitarne – zapisy do punktów szczepień będą się odbywały wyłącznie telefonicznie. Wystarczy skontaktować się z Biurem Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44 (czynne w godzinach od 7.30 do 20.00).

Szczepienia będą odbywały się w 6 wytypowanych przychodniach na terenie Poznania, podczas rejestracji będzie można wybrać dowolną z nich. To:

  • Przychodnia „EDICTUM”, ul. Mickiewicza 31 (Jeżyce),
  • Przychodnia Lekarza Rodzinnego „VITAMED” s.c. ul. Galla 2D (Jeżyce),
  • NZOZ INTERMED Poradnia Medycyny Rodzinnej, ul.  28 Czerwca 1956 r.
  • Nr 149 (Wilda),
  • NZOZ SALVITA Sp. z o.o., os. Lecha 120 (Nowe Miasto),
  • Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Solna 21 (Stare Miasto),
  • Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, ul. Szylinga 1 (Grunwald).

Rejestracja do danej przychodni będzie odbywała się zgodnie z kolejnością zgłoszeń na infolinię Biura Poznań Kontakt. Potwierdzenie terminu szczepienia przeciwko grypie będzie przesyłane SMS-em na numer telefonu komórkowego podany podczas zapisów oraz podawane telefonicznie przez konsultantów.

Szczepienia finansuje Miasto Poznań w ramach „Programu profilaktyki zachorowań na grypę sezonową w populacji osób od 60. roku życia zamieszkujących miasto Poznań, na lata 2019-2023”. Realizuje go spółka Edictum.

Uwaga: choć Miasto zabezpieczyło odpowiednią sumę pieniędzy, spółka aktualnie nie ma pełnej puli szczepionek – ich dostępność na polskim rynku jest obecnie ograniczona.

Wszelkie informacje o ewentualnych zmianach będą podawane do publicznej wiadomości na stronie internetowej realizatora programu: www.edictum.pl.

Szczegółowe informacje na temat miejskiego programu:

Źródło: www.poznan.pl