Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Szkolenie „Trafiaj do właściwego kosza”

10.3.2021

Grafika projektu - nazwa projektu, informacja o tym, że liczba uczestników jest ograniczona, po lewej w kółku zdjęcie laptopa, po prawej w prostokącie zdjęcie recyklingowanych przedmiotów, na dole z prawej strony logotyp GOAPGdzie wrzucić kartonik po mleku? Co dzieje się z odpadami, które wrzucamy do kolorowych worków czy pojemników? Dlaczego segregowanie odpadów jest tak ważne?

Związek Międzygminny GOAP zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach online pn. „Trafiaj do właściwego kosza!”. W trakcie blisko godzinnego spotkania ekoedukatorzy ZM GOAP przedstawią zagadnienia dotyczące m.in. poprawnej segregacji odpadów, działalności PSZOK i MPSZOK czy postępowania z odpadami niebezpiecznymi i wystawkowymi, a także odpowiedzą na nurtujące mieszkańców pytania.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu realizowane będzie w okresie od 1 marca do 14 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem platformy szkoleniowej online (Microsoft Teams).

Po szkoleniu każdy z uczestników otrzyma zestaw materiałów edukacyjno-informacyjnych – pojemnik do gromadzenia bioodpadów wraz z biodegradowalnymi workami, długopis wykonany z recyklingu, bawełnianą torbę na zakupy, magnes na lodówkę oraz książeczkę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów. Powyższe materiały będzie można odbierać w Biurze Obsługi Klienta i w Delegaturach ZM GOAP.

Szkolenia skierowane są do mieszkańców gmin członkowskich Związku Międzygminnego GOAP – Buku, Czerwonaka, Kleszczewa, Kostrzyna, Murowanej Gośliny, Obornik, Pobiedzisk, Swarzędza, Miasta Poznań.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej GOAP:

Liczba miejsc na szkolenia oraz zestawów edukacyjno-informacyjnych ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.