Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Sztuka dla seniorów w Arsenale: warsztaty i oprowadzanie po wystawie

24.11.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu seniorki podczas oprowadzania kuratorskiego, w lewym dolnym roku makieta prezentowana na wystawie.
Fot. z archiwum Galerii Miejskiej Arsenał

Galeria Miejska Arsenał ma ciekawą propozycję dla seniorów, którzy chcieliby spędzić dzień ze sztuką. Chętni seniorzy i seniorki mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych połączonych z oprowadzaniem po wystawie w ramach programu „Sztuka dla seniorów”.

Uczestnicy warsztatów będą się uczyć fusingu, czyli działań związanych z cięciem, obrabianiem i malowaniem szkła. Stworzą również autorskie dzieła sztuki. Przed warsztatami odbędzie się oprowadzanie po wystawie „Pływanie o zmierzchu”, Zofii Tomczyk i Agi Nowackiej. Najbliższe spotkanie dla seniorów odbędzie się 29 listopada o godz. 11.00. Warsztaty poprowadzi Anna Sita.

Podczas zajęć uczestnicy:

  • dowiedzą się, jak bezpiecznie pracować z narzędziami do cięcia szkła, nauczą się, jak ciąć i obrabiać wstępnie szkło do procesu fusingu,
  • uzyskają praktyczne wskazówki i techniki, które pomogą stworzyć własne dzieło,
  • dodadzą efektowne zdobienia, aby projekty nabrały wyjątkowego charakteru,
  • wybiorą i przygotują kawałki szkła do połączenia,
  • stworzą własne projekty, łącząc kawałki szkła,
  • przygotują szkło do stopienia w specjalnym piecu.

Spotkania w ramach programu są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy pod adresem e-mail: mateusz.nowacki@arsenal.art.pl. Warsztaty wraz z oprowadzaniem odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 11.00.

Szczegóły: