Edycja 2013

Targi aktywni 50+

Czwarta edycja targów Aktywni 50+ za nami! 

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 3700 osób! Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy za rok!          

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 3
Program targów Aktywni 50+ - POBIERZ

Uroczyste otwarcie 

W uroczystym otwarciu czwartej edycji targów Aktywni 50+ udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań. W przecięciu wstęgi uczestniczyły również wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych. 

       
fot. Alicja Durka

Wizyta Podsekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Targi Aktywni 50+ odwiedziła Podsekretarz Stanu, Elżbieta Seredyn.Na zdjęciu: Monika Szelągiewicz, dyrektorka Centrum Inicjatyw Senioralnych i Elżbieta Seredyn, Podsekretarz Stanu

Stoisko Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym stoisku. Serdecznie dziękujemy za wszystkie rozmowy, uwagi i słowa poparcia dla realizowanych przez Centrum Inicjatyw Senioralnych działań.  

                        

Wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Jak co roku nie starcza nam słów, by wyrazić uznanie dla naszych wolontariuszy. Bez ich pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak dużej imprezy. Dziękujemy Wam z całego serca! 

     
fot. Alicja Durka i Iga Dankowska 

Wystawa

W tym roku wystawiło się wiele firm i organizacji pozarządowych, a także klubów seniora zarówno z Poznania jak i Wielkopolski. Miło nam było obserwować Państwa zainteresowanie, a i ze strony wystawców usłyszeliśmy wiele słów uznania dla Państwa aktywnych poszukiwań.

          
fot. Alicja Durka

Prelekcje na scenie głównej i pokaz mody 50+

W tym roku mieli Państwo okazję aż dwukrotnie uczestniczyć w pokazie mody 50+, przygotowanym przez Akademię 50+. Tym razem odbyły się one pod hasłem "Drugie życie rzeczy". Na scenie głównej mogli Państwo wysłuchać również wielu interesujących prelekcji dotyczących zdrowego odżywiania, profilaktyki oraz trendów ekologicznych. Dziękujemy za udział i życzliwe przyjęcie.

  
fot. Iga Dankowska 

Uroda

Jak co roku niezwykle chętnie kobiety odwiedzające targi oddawały się w doświadczone ręce wizażystek ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron.  

  fot. Alicja Durka

Projekt ENSURE 55+ i Stowarzyszenie Wikimedia Polska 

W tym roku mocną stroną targów Aktywni 50+ była prezentacja różnych możliwości wykorzystania potencjału i wiedzy eksperckiej dojrzałych wielkopolan. Państwa zainteresowaniem cieszyła się zarówno platforma ENSURE 55+ na stoisku Regionalnego Ośrodka Polityki Społeczej, jak i stoisko Stowarzyszenia Wikimedia Polska, na którym mogli Państwo porozmawiać na temat dzielenia się wiedzą z wikipedystami. 

                      
                      fot. Alicja Durka
   

Warsztaty 

W warsztatach zorgnizowanych podczas targów Aktywni 50+ wzieło udział niemal 200 uczestników. Z ogromnym zaangażowaniem wsparli Państwo Hospicjum Palium, wspólnie malując kolorowe motyle i równie chętnie oddali się Państwo przygotowaniom do Wielkanocy, tworząc wielobarwne ozdoby. Antresola natomiast wypełniona była śmiechem, a wszystko to dzięki Fundacji dr Clown. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, a organizatorom za pasję i wysiłek włożony w ich przygotowanie i realizację. 

        
fot. Alicja Durka

Scena sportowa 

Scena sportowa w tym roku zdominowana była przez taniec. Zakręcone Babki pokazały klasę porywając Państwa do tańców cygańskich, Olga Kuźmińska zachęcała do udziału w terapii tańcem i ruchem, a KLANZA zorganizowała piękne tańce integracyjne w kręgu. Jak co roku mogli Państwo również przypomnieć sobie zasady prawidłowego marszu z kijami oraz wziąć udział w pokazie tai chi. Nowością w tym roku były również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, które spotkały się z Państwa uznaniem. 

       
fot. Alicja Durka

Badania profilaktyczne

Cieszy nas niezmiernie Państwa chęć udziału w badaniach profilaktycznych. Zbadali Państwo słuch i gęstość kości, mierzyli poziom cukru i trójglicerydów, radzili się Państwo doradcy lekowego, a także korzystali z porad fizjoterapeuty i dietetyka. 


                  
fot. Alicja Durka

Koncerty w targowej Iglicy

Także i w tym roku nie zawiedli Państwo artystów i pojawili się tłumnie na przygotowanych przez Estradę Poznańską koncertach. Dziękujemy Państwu za wspólną zabawę, artystom za serce włożone zarówno w śpiew, jak i taniec, a organizatorom za trafne rozpoznanie Państwa muzycznych gustów. W tym roku wśród gwiazd znaleźli się: Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński i Jerzy Połomski. Równie chętnie wzięli Państwo udział w Koncercie Trzech Tenorów, występie duetów operetkowych i pokazie Zespołu Tańca Ludowego Staropolanie. 

           
fot. Alicja Durka

Impreza została objęta honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. 

Organizatorzy

Targi Aktywni 50+ są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich

                 

Współorganizatorami imprezy jest Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

                                              

W tym roku mieli Państwo okazję aż dwukrotnie uczestniczyć w pokazie mody 50+, przygotowanym przez Akademię 50+. Tym razem odbyły się one pod hasłem "Drugie życie rzeczy". Na scenie głównej mogli Państwo wysłuchać również wielu interesujących prelekcji dotyczacych zdrowego odżywiania, profilaktyki oraz trendów ekologicznych. Dziękujemy za udział i życzliwe przyjęcie.