Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Na żółtym tle seniorka i senior jadący na niebieskim skuterze, seniorka trzyma w ręku chustkę, senior nosi niebieski beret, w tle iglica targowa, wokół różowe i niebieski napisy informujące o szczegółach wydarzenia, w lewym rogu duży logotyp Targów Viva Seniorzy. Na dole, na białym polu logotypy organizatorów i partnerów wydarzenia. 12. edycja Targów Viva Seniorzy odbędzie się 29-30 września 2023 roku w Poznaniu. W programie wiele atrakcji – koncerty, warsztaty i konkursy, a także prelekcje edukacyjne dotyczące m.in. profilaktyki zdrowia.

W programie imprezy ciekawe warsztaty (m.in. cyfrowe, na temat bezpieczeństwa, malowania plecaków, tworzenia toreb na zakupy czy biżuterii, wyplatania makramy, tkania) i wykłady (na temat opieki senioralnej, bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia czy seksualności w wieku dojrzałym), występy zespołów artystycznych i chórów senioralnych. Na targowej scenie pojawi się też wyjątkowy zespół składający się z seniorek i seniorów grających na ukulele – Senioruki porwą do tańca i zaproszą do wspólnego śpiewania!

Nie zabraknie propozycji dla aktywnych – do wyboru taniec hula, salsa czy tai-chi. Seniorki i seniorzy będą mogli wziąć również udział w warsztatach hip-hopu, pokazie mody, spacerach z przewodnikiem po targowych przestrzeniach, rozgrywkach futbolowych i turnieju szachowym. Podczas targów zostaną wręczone również nagrody dla najaktywniejszych seniorek i seniorów z Wielkopolski oraz przyznane zostaną nagrody w konkursie „Laur Seniora”.

Ciekawe konferencje

W piątek, 30 września w godz. 12.00-15.00 w Sali Niebieskiej odbędzie się konferencja „Stop manipulacji. Seniorze chroń swoje mienie”, do udziału w której zaprasza Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas spotkania poruszona zostanie tematyka oszustw oraz włamań do domów i mieszkań, nieuczciwe praktyki w handlu czy niekorzystne podpisywanie umów.

Podczas dwóch dni targów odbędzie się też ogólnopolska konferencja Senior-Care, w ramach której zaplanowano panele dyskusyjno-edukacyjne pod nazwą „Modele opieki długoterminowej w Polsce – teoria i praktyka” oraz „Produkty i usługi wspierające opiekę senioralną”. Będzie okazja do dyskusji oraz podzielenia się z uczestnikami konferencji wiedzą merytoryczną i praktyczną z obszaru szeroko pojmowanej opieki instytucjonalnej nad osobami starszymi.

Koncerty gwiazd i potańcówka 

Tradycyjnie w programie tragów nie zbraknie wyjątkowych wydarzeń muzycznych. W piątkowy wieczór odbędzie się koncert Andrzeja Rybińskiego (godz. 16.00), uwielbianego polskiego piosenkarza i muzyka, a także aranżera i kompozytora. Współtwórca legendarnego zespołu 2 plus 1 jest artystą obecnym na polskiej scenie muzycznej od 58 lat. Muzyk zaśpiewa swoje największe przeboje i zapewni niezapomniane wrażenia. Tuż po koncercie Andrzeja Rybińskiego rozpocznie się VIVA prywatka (godz. 17.00), czyli potańcówka, którą poprowadzi bardzo energetyczna i łamiąca wszelkie stereotypy na temat starości DJ Wika. W sobotę z kolei odbędzie się koncert Hanny Banaszak (godz. 16.00), artystki znanej z takich przebojów jak „Pogoda ducha”, „Samba przed rozstaniem” czy „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”. Popularna piosenkarka, kompozytorka i tekściarka będzie gwiazdą wieczoru zwieńczającego tegoroczną edycję targów Viva Seniorzy!

OK Poznań – Poznańska Złota Karta

W trakcie targów odbędą się też szkolenia skierowane do osób, które chcą skorzystać z nowego programu zniżkowego „OK Poznań – Poznańska Złota Karta”. Spotkania odbędą się w piątek o godz. 11.30 i 13.30 w Sali Niebieskiej. Dodatkowo na stoisku Miasta Poznania będzie możliwość wyrobienia nowej karty zniżkowej.

Szczegółowy program wydarzeń:

Bilety na targi Viva Seniorzy 2023

Bilety do kupienia stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44):

  • bilet wstępu wielokrotny (piątek i sobota): 25 zł
  • bilet wstępu jednorazowy (piątek lub sobota): 20 zł
  • bilet wstępu jednorazowy dla dziecka (piątek lub sobota): 15 zł
  • bilet wstępu jednorazowy z Kartą Dużej Rodziny: 15 zł

Bilety do kupienia online poprzez stronę www.tobilet.pl albo w kasie w dniu wydarzenia:

  • bilet wstępu wielokrotny (piątek i sobota): 25 zł (+ 0,75 zł opłaty serwisowej), 30 zł – w dniu wydarzenia w kasie tragów
  • bilet wstępu jednorazowy (piątek lub sobota): 20 zł (+ 0,60 zł opłaty serwisowej), 25 zł – w dniu wydarzenia w kasie targów
  • bilet wstępu jednorazowy dla dziecka (piątek lub sobota): 15 zł (+ 0,45 zł opłaty serwisowej), 15 zł – w dniu wydarzenia w kasie targów
  • bilet wstępu jednorazowy z Kartą Dużej Rodziny: 15 zł (+ 0,45 zł opłaty serwisowej), 15 zł – w dniu wydarzenia w kasie targów
  • bilet wstępu wielokrotny dla użytkowników programu OK Poznań: 17,50 zł (+ 0,53 zł opłaty serwisowej)

Szczegóły: