Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Edycja 2015

Na zdjęciu przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania przecinają niebieską wstęgę na otwarcie targów. VI edycja targów Aktywni 50+ odbyła się 27 i 28 marca w pawilonie 15 Międzynarodowych Tragów Poznańskich. Wydarzenia, w którym wzięło udział ok. 3,5 tys. osób zainaugurowano w Sali Ziemi.

Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu”, w nawiązaniu do projektu realizowanego przez Centrum Inicjatyw Senioralnych na zlecenie Komisji Europejskiej – „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”. Na stoisku projektowym można było otrzymać podstawowe informacje na temat podejmowanych działań w ramach lokalnej kampanii „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu” oraz otrzymać wskazówki dotyczące zmian nawyków żywieniowych.

W warsztatach zorganizowanych podczas targów Aktywni 50+ wzięło udział ponad 400 uczestników i uczestniczek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne oraz związane z aktywnością sportową. Uczestnicy targów mogli również skorzystać z badań profilaktycznych na stoiskach wystawców – specjaliści udzielali porad dietetycznych, kardiologicznych, okulistycznych i rehabilitacyjnych.

Na zdjęciu uśmiechnięta DJ Wika za konsoleta w trakcie swojego występu. Tradycyjnie w programie targów znalazły się występy taneczne. Swoje układy choreograficzne zaprezentowały w tym roku: Zakręcone Babki, grupa taneczna Olgi Kuźmińskiej, Cheerleaderki 50+, Słoneczne Dziewczyny i Księżycowi Chłopcy oraz zespół taneczny działający przy ATW w Poznaniu. Na targowej scenie wystąpili: Wojciech Gąssowski oraz Eleni, a także Kapela zza Winkla oraz niesamowita DJ Wika. Sala Ziemi mimo swych rozmiarów była przepełniona, a artyści zostali przyjęci niezwykle ciepło.

Organizatorzy: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Współorganizatorzy: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych

Partner targów: Teatr Muzyczny w Poznaniu