Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Edycja 2017

Na zdjęciu artystki Teatru Muzycznego prezentują fragmenty musicalu „Zakonnica w przebraniu” - aktorki w przebraniu zakonnic.12 i 13 maja w pawilonie nr 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się VIII edycja targów senioralnych VIVA SENIORZY! W ciągu dwóch dni targi odwiedziło blisko 3 tys. osób.

Uroczysta inauguracja odbyła się w Sali Ziemi. Towarzyszyła jej uroczystość wręczenia wyróżnień w ogłoszonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu konkursie „VIVA! Wielkopolski Senior”, do udziału w którym zaproszono osoby 60+ wyróżniające się szczególną aktywnością społeczną. Do udziału w targach zgłosiły się 42 organizacje i kluby seniora z Poznania oraz Wielkopolski, które otrzymały od organizatorów nieodpłatnie stoisko wystawiennicze. Wśród wystawców znalazło się także ponad 30 pomiotów reprezentujących senioralny biznes oraz instytucje publiczne.

Z ofert przygotowanych przez wystawców ułożono bogaty program wydarzeń edukacyjnych i rekreacyjnych. Podczas targów VIVA SENIORZY! odbyło się kilkanaście różnych warsztatów edukacyjnych. Targi to także badania profilaktyczne (m.in. pomiar cukru, pomiar ciśnienia, wskaźnik masy ciała). Specjaliści z zakresu dietetyki, okulistki i rehabilitacji udzielali seniorom bezpłatnych porad na stoiskach wystawienniczych.

Na zdjęciu wolontariuszka Centrum Inicjatyw Senioralnych udziela konsultacji cyfrowych seniorce. Kobiety siedzą przy stoliku i korzystają z laptopa. Targi to również uczta dla miłośników dobrej muzyki. Po uroczystej inauguracji seniorzy obejrzeli fragmenty musicalu „Zakonnica w przebraniu” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego, odpowiedzialnego za przygotowanie całej oprawy kulturalnej targów. Spektakl muzyczny „BODO…tanga” w wykonaniu Oksany Hamerskiej i Radosława Elisa i towarzyszącego im zespołu przypomniał zgromadzonym utwory gwiazdy przedwojennego kina – Eugeniusza Bodo. Teresa Lipowska, aktorka serialu „M jak Miłość”, przy akompaniamencie fortepianu przeczytała wiersze Jeremiego Przybory. Na finał targów odbył się  koncert Ewy Bem.

Stoisko Centrum Inicjatyw Senioralnych odwiedziły setki seniorów z całej Wielkopolski zainteresowanych ofertą aktywizującą. Na stoisku dystrybuowana była prasa senioralna i materiały informacyjne, Poznańskie Pudełka Życia. Wolontariusze Centrum oferowali seniorom pomoc w obsłudze komputera i smartfona.

Podczas targów organizatorów wspierali wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Stowarzyszenia AMBITIO.

Organizatorzy: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Współorganizatorzy: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych
Partner: Teatr Muzyczny w Poznaniu

Honorowy patronat: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania