Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Targi Viva Seniorzy przyciągnęły ponad 3 tys. aktywnych seniorek i seniorów, chcących miło spędzić pierwszy weekend października. Kolejna edycja wydarzenia odbyła się w dniach od 30 września do 1 października na terenie MTP w pawilonie nr 3. 

Grafika artykułu: Na pierwszym planie publiczność - widać seniorki i seniorów, na drugim planie - targowa scena, a na niej śpiewający Andrzej Rosiewicz. 
Fot. MTP

Targi Viva Seniorzy dostarczyły zwiedzającym wielu niezapomnianych wrażeń. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z różnych zakątków Polski. Na stoiskach zaprezentowana została szeroka oferta produktów, usług oraz organizacji skierowanych do seniorów. Największą atrakcją tegorocznych Targów był bez wątpienia koncert Andrzeja Rosiewicza oraz spektakl kabaretowy „Spotkanie Kolesiów” Zenona Laskowika wraz gośćmi: Jackiem Fedorowiczem, Grzegorzem Tomczakiem i Michałem Rukszą. Każdego dnia widownia była zapełniona aż do ostatniego wolnego krzesła. Na zakończenie piątkowego dnia targowego seniorzy wzięli udział w potańcówce, którą poprowadził DJ Zoran.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżnili się na tle innych – to wszystko w ramach podsumowania konkursu „Viva! Wielkopolski Senior. Wielkopolska otwarta na osoby starsze”. Ponadto zostały przyznane nagrody w Konkursie Laur Seniora, którego celem jest promocja dedykowanych seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej w wyjątkowy sposób. Otrzymały je:

Grafika artykułu: Zdjęcie tańczących seniorek i seniorów na targowej scenie - mają na sobie czarne stroje w czerwone kwiaty, wszyscy mają uniesione ręce. 
Fot. MTP
  • w kategorii „Usługa” – Stowarzyszenie Bioderko w Chodzieży,
  • w kategorii „Produkt” – SeniorApp z Łodzi,
  • w kategorii „Organizacja” – Fundacja Młyn Wsparcia z Poznania.

Seniorzy mieli również okazję zmierzyć się w turnieju szachowym, przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy, w którym do zdobycia był tytuł Mistrza Wielkopolski 50+. Dla najlepszych uczestników turnieju przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Ekspozycję Targów Viva Seniorzy uzupełniły liczne wydarzenia towarzyszące. Program wypełniły najróżniejsze atrakcje. Warsztaty malarskie, plastyczne, wikliniarskie, wyplatania makramy oraz specjalna strefa do gry w boule spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem seniorek i seniorów. W programie znalazły się również takie punkty jak: praktyka jogi, pokazy układów tanecznych, porady z zakresu obsługi smartphone, spotkania z dietetyczką i specjalistami z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych, bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia.

Współorganizatorem targów było: Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Szczegóły: