Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Muzyczny w czerwcu

24.5.2024

Plakat infromujacy o koncercie wolności. Białe tło, a na nim niewyraźny kontur człowieka. Czerwone i granatowe napisy.Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na czerwcowe spektakle. W repertuarze między innymi koncert wolności i salony poezji z wybitnymi aktorkami.

Harmonogram najbliższych wydarzeń:

Koncert Wolności

  • 3 czerwca, godz. 18.30
  • miejsce: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1
  • bilety: 55-140 zł

Koncert Wolności w ramach obchodów 35 rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej. Honorowym gościem wydarzenia będzie Lech Wałęsa, który podczas uroczystości odbierze „Nagrodę za Odwagę”. Podczas wydarzenia wystąpią: Bartłomiej Nizioł (skrzypce), Łukasz Kuropaczewski (gitara) oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marcin Januszkiewicz wykonana utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz „Miejcie nadzieję”.

Salon Poezji / Daniela Popławska

  • 8 czerwca, godz. 11.45
  • bilety: 20 zł

Podczas 94. odsłony Salonu Poezji wystąpi Daniela Popławska, uwielbiana przez publiczność aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. W programie znajdą się fragmenty książki Marii Skłodowskej-Curie, a także listy noblistki oraz jej mało znane wiersze pisane jeszcze w czasach młodości. Nie zabraknie specjalnej oprawy muzycznej, za którą odpowiedzialny będzie pianista Jakub Kraszewski.

Salon Poezji / Danuta Stenka

  • 15 czerwca, godz. 11.45
  • bilety: 20 zł

Gościem 95. odsłony będzie Danuta Stenka, znakomita aktorka teatralna i filmowa. W programie znajdzie się poezja Czesława Miłosza, laureata nagrody Nobla oraz wielu innych prestiżowych nagród literackich. Program muzyczny przygotuje Kinga Tarnowska, altowiolistka orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Uwaga!

Posiadaczom Poznańskiej Złotej Karty (Karty Seniora) przysługują bilety ulgowe.

Kasa biletowa w Teatrze Muzycznym czynna pon.- śr. w godz. 9.00-15.00, czw.-pt. w godz. 13.00-19.00, sob. w godz. 15.00-18.00.

Szczegóły: