Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Muzyczny w kwietniu

02.4.2024
Grafika artykułu: na scenie aktorzy Teatru Muzycznego podczas spektaklu "Irena", w centrum stoi kobieta w białej sukni, trzyma worek, patrzy w lewą stronę, po lewej stronie siedzi dziecko w czerwonym płaszczu, w tle inscenizacja obozowa.
„Irena”, Teatr Muzyczny w Poznaniu, fot. Dawid Stube

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na kwietniowe spektakle. W repertuarze między innymi „Irena” – opowieść o kobiecie, która niosła pomoc żydowskim dzieciom w czasie II wojny światowej.

Harmonogram najbliższych wydarzeń:

„Irena”

  • 19 kwietnia, godz. 19.00, 20 i 27  kwietnia, godz. 16.00 i 19.00 oraz 25 i 26 kwietnia, godz. 11.00 i 19.00
  • bilety: 50-140 zł

Dramat muzyczny o Irenie Sendlerowej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która wraz z grupą innych bohaterów uratowała kilkaset dzieci z warszawskiego getta. Gdy rozpętało się piekło II wojny światowej, Irena miała zaledwie 29 lat. Ryzykując życiem, organizowała cały system wyprowadzania na drugą stronę muru. To historia o kobiecie, która zdecydowała się walczyć i o odwadze, która może zwyciężyć najstraszliwsze zło.

Salon Poezji / spotkanie wokół książki „Bieta”

  • 20 kwietnia, godz. 11.00
  • bilety: 20 zł

Wydarzenie będzie okazją, by spotkać zarówno autora książki, znanego i nagradzanego pisarza oraz scenarzystę – Cezarego Harasimowicza, jak i bohaterkę jego najnowszej powieści – Elżbietę Ficowską. Jej wyjątkowo barwny życiorys rozpoczął się niezwykle. Dzięki akcji Ireny Sendlerowej Bieta jako półroczne niemowlę uniknęła śmierci. Została wywieziona z getta warszawskiego do aryjskiej strony miasta w drewnianej skrzynce ukrytej w wozie pełnym cegieł. Losy jej i innych dzieci uratowanych w tamtym czasie stały się również inspiracją dla dramatu muzycznego Irena zrealizowanego w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Uwaga!

Posiadaczom Poznańskiej Złotej Karty (Karty Seniora) przysługują bilety ulgowe.

Kasa biletowa w Teatrze Muzycznym czynna pon.- śr. w godz. 9.00-15.00, czw.-pt. w godz. 13.00-19.00, sob. w godz. 15.00-18.00.

Szczegóły: