Teatr Polski w czerwcu – zniżki na spektakle dla seniorów

Grafika artykułu: na zdjęciu aktorka na scenie, ma na sobie czarną sukienkę i czarne buty, patrzy na wprost, za nią stoi biały wózek medyczny, na nim leżą kwiaty, pod nim leży kobieta i mężczyzna. W tle granatowa kotara. 
Fot. z archiwum Teatru Polskiego w Poznaniu

Dlaczego Maria Kuncewiczowa porzuciła karierę śpiewaczki operowej? Czy rodzice muszą kochać swoje dzieci? Czy dzieci muszą kochać swoich rodziców? W czerwcu na deskach Teatru Polskiego sporo poruszających przedstawień, w tym również premiera „Faustusa” odwołującego się do powieści Tomasza Manna. Na wybrane spektakle w konkretnych terminach, po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty, seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 30 zł.

Czerwcowe spektakle objęte promocją:

„Cudzoziemka”

  • 8, 9, 10 czerwca, godz. 19.00, 11 czerwca, godz. 15.30 i 19.00
  • bilety dla seniorek i seniorów: 30 zł

Podstawę stworzenia spektaklu stanowiły rozmowy na temat osobistych doświadczeń i punktów stycznych z życiorysem Kuncewiczowej. Twórcy zdecydowali się umieścić akcję tu i teraz, w jednej przestrzeni, podczas uroczystości żałobnych związanych ze śmiercią Róży. Każdy z nas ma jedno życie i to od nas zależy, co z nim zrobimy. Niektórzy skupieni na intensywnym przeżywaniu niespełnienia, tworzą wielkie, operowe narracje na własny temat i wciągają w nie siłą swoich bliskich. A kiedy ich zabraknie, to bliscy będą musieli rozliczyć się z tych relacji i zdecydować, co dalej.

Szczegółowe informacje

„Kolorowe sny”

  • 15, 16 czerwca, godz. 19.00, 17 czerwca, godz. 16.30 i 19.00, 18 czerwca, godz. 18.00
  • bilety dla seniorek i seniorów: 30 zł

To teatralno-edukacyjne przedsięwzięcie, które – poprzez tworzenie sieci wzajemnego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa – daje głos, przestrzeń i sprawczość młodym queerowym osobom z Poznania. Młodzi ludzie – nie znajdując wsparcia w upolitycznionej szkole – często wśród nauczycieli nieszanujących zaimków osobowych oraz w domu, gdzie rodzice w popłochu reagują na ich nieheteronormatywność, zwykle muszą szukać wzorców na własną rękę. Na szczęście mogą uczyć się od siebie nawzajem.

Szczegółowe informacje

„Faustus” (premiera)

  • 24 czerwca, godz. 19.00
  • bilety dla seniorek i seniorów: 30 zł

Scenariusz spektaklu powstał na motywach powieści „Doktor Faustus” Tomasza Manna w tłumaczeniu Marii Kureckiej i Witolda Wirpszy, z wykorzystaniem fragmentów „Małej syrenki” H. Ch. Andersena w tłumaczeniu Cecylii Niewiadomskiej.

Szczegółowe informacje

Taśmy rodzinne

  • 27 czerwca, godz. 19.00, 28, 29 czerwca, godz. 17.30 i 20.00
  • bilety dla seniorek i seniorów: 30 zł

Małysowie udają się na wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy swojego syna, który tworzy prace wideo inspirowane historią własnej rodziny i wspomnieniami z dzieciństwa. Powodzenie wernisażu zostaje wystawione na próbę kiedy Marcin Małys decyduje się zaprezentować nową pracę wideo, w której ujawni niewygodne fakty na temat domu rodzinnego, a tym samym zmusi rodziców, siostrę, partnera i najlepszą przyjaciółkę do konfrontacji z głęboko skrywanymi sekretami i zakłamaniem.

Szczegółowe informacje

Kontakt:

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie  www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl