Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Polski w kwietniu – zniżki na spektakle dla seniorów

20.3.2024
Zdjęcie przedstawia trzy kobiety w czarnych strojach leżące na scenie, na której wysypany jest piasek. Kobiety rysują w piasku różne kształty.
Fot. BW Pictures

Teatr Polski w kwietniu oferuje widzom cztery propozycje. Wśród nich walka ze stereotypem i śmierć papieża. Na spektakle w wybranych terminach seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 30 zł.

Teatr Polski poleca spektakle:

„Śmierć Jana Pawła II”

  • 4 kwietnia, godz. 19.00, 5 i 6 kwietnia, godz. 21.37, 7 kwietnia, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Czy wobec śmierci i choroby wszyscy są równi? Gdzie jest granica w ukazywaniu choroby i cierpienia? Czym staje się ona, kiedy wszystko to, co prywatne staje się publicznym? Sztuka powstała na podstawie biografii, wspomnień oraz dzienników i opowiada o ostatnich dniach życia Ojca Świętego.

Szczegółowe informacje

„Kordian i cham. Powidok folwarczny”

  • 11, 12, 13 kwietnia, godz. 19.00, 14 kwietnia, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Spektakl opisuje relacje folwarczne i patologie systemu pańszczyźnianego. Opowiada historię Polski z perspektywy innej niż patriotów-romantyków oddanych idei wolnej od ucisku zaborców, niepodległej ojczyzny. Alkoholizm, przemoc w rodzinie, frustracje zawodowe, trudności ekonomiczne i psychiczne rozpatrywane są w kontekście zapoznanej przemocy, z którą nieodłącznie wiążą się poczucie krzywdy i resentyment.

Szczegółowe informacje

 „Mezopotamia”

  • 19 i 20 kwietnia, godz. 19.00, 21 kwietnia, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Akcja spektaklu rozgrywa się przed wojną w Donbasie, przed inwazją na Ukrainę. W Charkowie cierpisz, kiedy kochasz zbyt mocno i umierasz kiedy za bardzo wierzysz w siebie. Dziś ukraińska Mezopotamia mówi znacznie więcej o stracie i śmierci niż jakakolwiek inna powieść osadzona w militarnej scenografii. Wojny, być może, tworzą historię, ale zabijają opowieści.

Szczegółowe informacje

„Macocha”

  • 24, 25 i 26 kwietnia, godz. 19.00
  • bilety: 30 zł

Spektakl podejmuje próbę zdekonstruowania negatywnego wizerunku macochy, tak niespotykanie jednomyślnego i spójnego na przestrzeni stuleci. Aktorki, wcielając się w archetypowe postacie z bajek i baśni, przytoczą stare historie, spróbują zrozumieć, potępić, a być może okazać współczucie ich bohaterkom. Jednocześnie na kanwie prawdziwych świadectw zmierzą się ze współcześnie istotnymi problemami i zagadnieniami tej roli.

Szczegółowe informacje


 

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl

Kontakt: