Teatr Polski w maju – zniżki na spektakle dla seniorów

Grafika artykułu: Na zdjęciu trzy aktorki pochylone nad białym proszkiem wysypanym na scenie - rysują na nim koła.
Macocha, Teatr Polski w Poznaniu, BWPictures

Na kogo zrzucą winę za bombardowanie Ukrainy, masakry, deportacje dzieci, tortury i śmierć Ukraińców? W maju Teatr Polski zaprasza na spektakl „Haga”, w repertuarze m.in. również „Macocha”. Na oba spektakle w wybranych terminach, po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty, seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 30 zł.

Teatr Polski poleca spektakle w maju:

„Haga”

  • 4-6 maja, 10-11 maja, godz. 19.00 oraz 7 maja, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Dziesięciu skazanych najwyższych rangą rosyjskich przywódców spędza czas w holenderskim więzieniu, zastanawiając się, na kogo zrzucić winę. Równolegle pojawiają się świadkowie tej strasznej wojny – rosyjscy żołnierze, którzy dopuszczali się okrucieństw, Ukraińcy, którzy stracili swoich bliskich. Jaki będzie wyrok – to zależy od widowni i ukraińskiej dziewczynki, która opowiada tę historię. W nowym spektaklu „Haga”, komedia, w której wczorajsi władcy świata stają się śmieszni i żałośni, w niezwykły sposób przeplata się z tragedią.

Szczegółowe informacje

„Macocha”

  • 13 maja, godz. 19.00, 14 maja, godz. 15.30 i 18.00
  • bilety: 30 zł

W spektaklu podjęta została próba zdekonstruowania negatywnego wizerunku macochy, tak niespotykanie jednomyślnego i spójnego na przestrzeni stuleci. Zgodnie z wymową najsłynniejszych baśni, dramatów i powieści dawnych czasów, są one, co do jednej: egoistyczne, zazdrosne, nikczemne i okrutne. Aktorki, wcielając się w archetypowe postacie z bajek i baśni, przytaczają stare historie, próbują zrozumieć, potępić, a nawet okazać współczucie ich bohaterkom. Jednocześnie na kanwie prawdziwych świadectw mierzą się ze współcześnie istotnymi problemami i zagadnieniami tej roli.

Szczegółowe informacje

Kontakt:

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie  www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl