Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Polski w marcu – zniżki na spektakle dla seniorów

23.2.2024
Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn w kobiecych sukniach, jedna w kolorze zielonym, druga różowa. Mają peruki z długimi włosami. Siedzą na scenie.
Fot. Marek Zakrzewski

Teatr Polski w marcu oferuje widzom cztery propozycje. Wśród nich baśniowa opowieść i bajki dla dorosłych. Na  spektakle w wybranych terminach seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 40 zł.

Teatr Polski poleca spektakle:

„O mężnym Pietrku i sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych”

  • 8-9 marca, godz. 19.00 i 10 marca, godz. 18.00
  • bilety: 40 zł

Fantazja na temat Konopnickiej, która wyrywa się wizerunkom i oczekiwaniom – poprzez eksperyment sprawdza, z jakich pragnień, celów i postaw się składa. Odtwarza spalone listy, notatki na marginesie, przemilczane dekady spędzone pod rękę z Marią Dulębianką, zwaną przez nią „Pietrkiem z powycieranymi łokciami”.

Szczegółowe informacje

„Śnieżka nie chce spać”

  • 14 – 16 marca, godz. 19.00
  • bilety: 40 zł

Twórcy „Królewny Śnieżki” tworzą spektakl rytuał, pomagający oswoić niepewność, smutki, rozterki, z którymi musi uporać się nastolatka wychodzącą z ciała i roli dziecka. Z jakimi przeszkodami, cierpieniami, ograniczeniami musi zmierzyć się, żeby poznać siebie i mieć odwagę, aby zadać wszystkie dręczące ją pytania, przyjrzeć się swoim lekom, frustracjom, słabościom, i wyciągnąć z nich siłę? W końcu, czy „rana to miejsce, przez które wchodzi w nas światło”?

Szczegółowe informacje

 „Piosenki mojej mamy, czyli w domu bez zmian”

  • 12, 19, 20, 26 i 27 marca, godz. 19.00 i 17 marca, godz. 16.00 i 18.30
  • bilety: 50 zł

Zapach kawy i szminki do ust. Niebotyczne szpilki i raty w PKO. Radiowa Trójka i komisja sejmowa. Telegrafistka i artystka. Losy obu w jednym niekończącym się monologu. Osobista opowieść – podróż ścieżkami pamięci. Mapa myśli, mapa miejsc, mapa wspomnień. Ktoś powiedział, że tylko to, co nieuchwytne i niedostępne jest pociągające… Czy jest coś bardziej nieuchwytnego niż miłość? Swoją przeszłość składam jak puzzle, odtwarzam jak film. Wspomnienia kryją się w przedmiotach, datach, fotografiach, piosenkach, które nucę i listach, które dotykam.

Szczegółowe informacje

„Śluby panieńskie”

  • 21 – 23 marca, godz. 19.00 i 24 marca, godz. 18.00
  • bilety: 40 zł

Twórcy starają się stematyzować pojęcie tak zwanego „upadku męskości” lub „słabej płci męskiej”. Portretują problemy współczesnego mężczyzny, budując świat swojego przedstawiania w oderwaniu od farsowego charakteru słów zapisanych przed wiekami przez autora „Zemsty”.

Szczegółowe informacje


 

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl

Kontakt: