Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu

ul. 27 grudnia 8/10, tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28 (biuro obsługi widza)

Fragment zgłoszenia konkursowego:

Teatr Polski w Poznaniu z roku na rok stara się przygotować dla seniorów bogatą i urozmaiconą ofertę. Wchodzą w to oczywiście spektakle, ale również spotkania warsztatowe oraz przechadzki.

Uzasadnienie:

Teatr Polski w Poznaniu powstał w XIX stuleciu, w czasie zaborów i jest najstarszym spośród nich. Otwarto go w 1875 roku. Seniorzy i seniorki są wyjątkowymi gośćmi w progach teatru – tu czeka na nich nie tylko specjalnie przygotowana oferta cenowa, ale również przechadzki teatralne, które mają na celu przybliżenie kulis teatru. Program zwiedzania – dostosowany do potrzeb grupy zwiedzającej – obejmuje opowieść o historii, połączoną z możliwością obejrzenia całego teatralnego zaplecza. Podróż po teatrze rozpoczyna się na widowni Dużej Sceny. Trasa prowadzi uczestników przez magazyn, garderobę, scenę obrotową, Malarnię i kończy się na foyer pierwszego piętra, w loży reprezentacyjnej. Uczestnicy wycieczek zapoznają się też z różnymi funkcjami i związanymi z tym zadaniami osób pracujących w Teatrze Polskim, począwszy od garderobianych, charakteryzatorek przez akustyków, oświetleniowców, montażystów i inspicjentów zaangażowanych w każde przedstawienie. W weekendy odbywa się również „Zwiedzanie nocne z duchem”. 

W ramach współpracy Teatru Polskiego z Centrum Inicjatyw Senioralnych regularnie w Tytce Seniora przekazywane są informacje o repertuarze i ofercie cenowej. Teatr Polski w Poznaniu współpracuje m.in. z domami pomocy społecznej, klubami seniora, uniwersytetami trzeciego wieku, Miejską Radą Seniorów. Siedziba teatru posiada bariery architektoniczne – uwarunkowane są one wiekiem budynku, jednak osoby z niepełnosprawnością również mogą korzystać z oferty teatru. Sukcesywnie wprowadzane są wszystkie możliwe udogodnienia, a w razie potrzeby pracownicy teatru służą pomocą. Przed wizytą warto również zadzwonić do teatru, żeby ustalić szczegóły wizyty w gmachu budynku. Seniorzy coraz chętniej zaglądają do Teatru Polskiego w Poznaniu – nie tylko z uwagi na ofertę, ale również ze względu na panującą w nim wyjątkową atmosferę.

Szczegółowe informacje: http://teatr-polski.pl/

 

Stała oferta:

Co miesiąc Teatr Polski przygotowuje specjalną ofertę spektaklową w promocyjnej cenie, skierowaną do seniorek i seniorów. Poza tym cyklicznie orgaznizowane są przechadzki teatralne, zwiedzanie weekendowe oraz „Zwiedzanie nocne z duchem” dla grup zorganizowanych.

Szczegółowe informacje uzyskać można w kasie biletowej od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę i niedzielę – w godz. 12.00-19.00. W Biurze Obsługi Widzów, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, można kupić bilet oraz zasięgnąć informacji na temat spektakli i repertuaru.