Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: na różowym tle logotyp Teatru Polskiego w Poznaniu _ 1875

Teatr Polski zaprasza na styczniowe spektakle – w programie m.in. „Cudzoziemka” i „Kordian i Cham. Powidok folwarczny”. Na większość przedstawień bilety dla seniorek i seniorów w promocyjnej cenie 30-40 zł, po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty.

Program najbliższych wydarzeń:

„Kordian i Cham. Powidok folwarczny”

  • 19-21 stycznia, godz. 19.00 oraz 22 stycznia, godz. 18.00
  • bilety w cenie 30 zł

Historia bohatera „Kordiana i chama”, Kazimierza Deczyńskiego, daje okazję do przywrócenia pojęcia klasy jako kategorii zdolnej opisać i objaśnić czyjś indywidualny los. Każe postawić pytanie, czy wybór ścieżki zawodowej, sposób budowania relacji społecznych, wreszcie – psychiczny dobrostan w wystarczający sposób podsumowują popularne powiedzenia w rodzaju „chcieć to móc” lub „każdy jest kowalem swojego losu”? A może dobra wola, wysiłek, talent czy pracowitość wcale nie gwarantują tego, co jest fundamentalną ludzką potrzebą – nie gwarantują poczucia godności?

Szczegółowe informacje

„5 x Kobieta”

  • 20-21 stycznia, godz. 19.30 oraz 22 stycznia, godz. 18.30
  • bilety w cenie 30 zł

„5 x Kobieta” to spektakl-koncert: pięć różnych głosów kobiecych, wiwisekcja zachowań, relacji, ale też próba szczerej rozmowy w obliczu sztuczności i gry pozorów. Wszystko jest tu na pokaz, przykryte grubą warstwą scenicznego pudru. Obserwując pięć kobiet, zaczynamy zastanawiać się, co naprawdę kryje się pod tym pseudoblichtrem.

Szczegółowe informacje

„Śmierć Jana Pawła II”

  • 26-28 stycznia, godz. 19.30 oraz 29 stycznia, godz. 18.00
  • bilety w cenie 30 zł

Spektakl jest oparty na dokumentacji medycznej i wspomnieniach najbliższych współpracowników, w tym S. Dziwisza i M. Mokrzyckiego. Inspiracją jest między innymi film Alberta Serry „Śmierć Ludwika XIV”. Chcemy przyjrzeć się jeszcze raz ostatnim chwilom życia Karola Wojtyły i zapytać: Czy wobec śmierci i choroby wszyscy jesteśmy równi? Gdzie jest granica w ukazywaniu choroby i cierpienia? Czym staje się ona, kiedy wszystko to, co prywatne, staje się publiczne?

Szczegółowe informacje

„Extravaganza the best of”

  • 27-28 stycznia, godz. 22.30
  • bilety w cenie 250 zł (cena bez promocji)

Miks najpiękniejszych przebojów o miłości i najszczerszych hitów o władzy z połączeniem religijnej nowości z powiewem piwnicznej świeżości, zaskakujące obsady, niezapomniane klasyki w nowej odsłonie, najlepszy bufet z wyszynkiem, orkiestra na żywo, pierwszy kieliszek gratis, mile widziany ekstrawagancki strój.

Szczegółowe informacje

Kontakt:

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie  www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl