Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatralny Golęcin 2021

29.4.2021

Grafika promująca majową edycję projektu "Teatralny Golęcin" - dominują kolory: szary, różowy i pomarańczowy. Pod kolorowym tytułem projektu m.in. informacje o zapisach. W prawym dolnym rogu rysunek ludzi o różnej wysokości i kształtach. Fundacja Asocjacji 2006 zaprasza na wydarzenia w ramach majowej edycji w projektu „Teatralny Goolęcin”. Program jest współfinansowany z budżetu Poznania i wydarzenia są bezpłatne.

O ile sytuacja epidemiczna pozwoli, wydarzenia odbędą się stacjonarnie w Centrum Zjawisk Teatralnych przy ul. Golęcińskiej 9.

Harmonogram wydarzeń:

  • 22 maja, godz. 18.00  (22- 30 maja)

Otwarcie wystawy „Księgi Szeptów” Jerzego Michała Murawskiego

To obrazowo-dźwiękowa przestrzeń, w której sztuka wizualna łączy się z teatrem emocji i wzruszeń. Przestrzeń z zapomnianymi śladami, pogrzebaną pamięcią, obrazem Zagłady tworzy teatr emocji wciągający widza do interakcji.

  • 29 maja, godz. 11.00

Rodzinne warszataty robotyczno-plastyczne „Teatr robotyczny” dla dzieci 6-13 lat i opiekunów, prowadzi Karol Wojsław

Jak stare są roboty? Uczestnicy warsztatów odkryją, ile radości jest w konstruowaniu małej platformy i przestrzennym budowaniu na niej wymyślonej postaci.

  • 30 maja, godz. 11.00

Rodzinne warsztaty robotyczno-plastyczne „Misja” dla dzieci 6-13 lat i opiekunów, prowadzi Karol Wojsław

Po co badać i eksplorować kosmos? Uczestnicy warsztatów stworzą proste łaziki, dzięki którym będzie można zasymulować misję kosmiczną.

  • 30 maja, godz. 20.00 

Spektakl „Pomiędzy”, reż. Janusz Stolarski 

Przedstawienie mówi o zwieszeniu w jakiejś sytuacji życiowej, które stawia człowieka przed koniecznością wyboru dalszej ścieżki egzystencjalnej.

  • 7 czerwca, godz. 18.00

Warsztaty psychoedukacyjne „Z dystansu” dla dorosłych i młodzieży 15+, prowadzi dr Liliana Kortus 

O spoglądaniu z innej perspektywy, szukaniu punktów odniesienia i balansu. Czym jest dla nas kryzys i jak zobaczyć w nim szansę? Jak spojrzeć  na siebie i otoczenie z dystansu?

  • 9 czerwca, godz. 18.00

Warsztaty psychoedukacyjne „W kosmosie relacji” dla dorosłych i młodzieży 15+, prowadzi dr Liliana Kortus 

O dobrych więziach, życiu razem i z dala od siebie, o efektywnej komunikacji. Spotkanie będzie krokiem w kierunku wzmocnienia relacji z innymi, poczucia większej bliskości, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 501 776 630, asocjacja2006@gmail.com.

Więcej informacji: