Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Telefon serdeczności

11.2.2022

Grafika informuje o akcji - telefon serdeczności. Twarze dwójki uśmiechniętych seniorów, między nimi dłoń z telefonemStarsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię. Po drugiej stronie słuchawki czeka rozmówca gotowy do pomocy.

Telefon Serdeczności ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych w trudnym okresie pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i samotności nasilające się w związku z kwarantanną, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami. Wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091, by uzyskać wsparcie (opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora).

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00. Numer obsługiwany jest przez pracownika Zespołu Dziennych Domów Pomocy, który na co dzień współpracuje z seniorami, zna ich problemy i jest gotowy do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga – w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownik ZDDP przekaże numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty na stronie miasta i Centrum Inicjatyw Senioralnych) lub przekieruje połączenie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. W przypadku pytań dotyczących oferty miasta dla seniorów rozmowy również przekierowane zostaną do Centrum Inicjatyw Senioralnych lub Biura Poznań Kontakt.

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, aby uzyskać informacje o dostępnej ofercie miasta, wsparciu osób starszych czy koordynowanej przez CIS akcji Senior W Domu: https://centrumis.pl/senior-w-domu2.html.

Materiały do pobrania: