Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Informacje od ZUS: telefoniczne dyżury ekspertów i rezerwacja wizyty

30.4.2021

Zdjęcie przedstawia leżące banknoty stuzłotowe i pięciusetzłotowe, między nimi biała kartka papieru z logotypem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

12 maja w godz. 11.00-13.00 ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny „W jaki sposób zmienić sposób wypłaty świadczenia”.

Pracownik ZUS odpowie na pytania dotyczące m.in. korzyści płynących z obrotu bezgotówkowego oraz tego, jakie dokumenty należy złożyć, aby zmienić sposób wypłaty świadczenia.

Kontakt: tel. 61 424 05 93.

Telefoniczna rezerwacja wizyty w ZUS

Istnieje możliwość umówienia wizyty w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez telefon. Dotychczas było to możliwe jedynie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE). Umawiając się na wizytę, należy podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości, numer telefonu komórkowego oraz wybrać placówkę, w której ma odbyć się wizyta. Ważne jest też wskazanie obszaru merytorycznego oraz dnia i godziny spotkania. W kolejnym etapie na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Wiadomość SMS zawiera 10 cyfr, które należy wpisać po przyjściu do placówki ZUS na ekranie urządzenia do wydawania numerków. W sytuacji gdy nie posiadamy konta na PUE – na wizytę można umówić się z maksymalnie 6-dniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja wizyty w II Oddziale ZUS w Poznaniu dostępna jest pod numerem telefonu: 61 874 53 58.