Tematyczne oprowadzania po Bramie Poznania z przewodnikiem

Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza wszystkich chętnych do zapoznania się z historią społeczności zamieszkującej Ostów Tumski. W kwietniu odbędzie się tematyczne oprowadzanie z przewodnikiem lub przewodniczką z okazji 770. rocznicy lokacji. Zorganizowane zostanie także kolejne oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnościami.
Harmonogram najbliższych oprowadzań:
„Prawy do Lewego” – przeprowadzka na drugi brzeg
- 23 kwietnia, godz. 17.00
Oprowadzanie z okazji 770. rocznicy lokacji. Miasto jako ośrodek przyciągający ludność stanowi odbicie aspiracji swoich mieszkańców. Dokładnie tak, jak dzisiaj, dawni mieszkańcy Poznania przeżywali w nim swoje wzloty i upadki. Gdzie jednak szukać źródeł tego wiekowego procesu? Poszukiwania najlepiej zacząć od Bramy Poznania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy pod numerem tel. 61 647 76 34. Limit uczestników wynosi 25 osób.
Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z cyklu „Wszystko jasne!”
- 27 kwietnia, godz. 17.00
Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach mieszkańców Ostrowa Tumskiego. Ostrów to wyspa, na której już 1000 lat temu zamieszkali ludzie. To prawdopodobnie tutaj książę Mieszko I przyjął chrzest i tutaj swoje początki miało państwo polskie. Ostrów jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Warto go odwiedzić, by poznać, jaka jest nasza historia. Na kolejne zwiedzanie z cyklu „Wszystko jasne!” zaproszone są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim. Chęć udziału w oprowadzaniu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed wyznaczoną datą zwiedzania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy pod numerem tel. 61 647 76 34. Limit uczestników wynosi 15 osób.
Szczegóły:
- Kontakt: Brama Poznania, ul. Gdańska 2, tel. 61 647 76 34 | Brama Poznania: strona internetowa