Tematyczne wycieczki z przewodnikami z grupy „Po Poznaniu”

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl jak co miesiąc zaprasza na wycieczki tematyczne. Uczestnicy spacerów zaglądają do mniej znanych dzielnic miasta, odwiedzają miejsca z dala od turystycznych szlaków, a wycieczki koncentrują się na jednym wątku.
Program najbliższych spacerów:
6 sierpnia, godz. 10.00, 16.00 i 21.00
„Straszne historie 3”
- początek na placu Wolności (przy fontannie Higiei), zakończenie na placu Mickiewicza
- przewodnik: Piotrek
„Straszne historie” powracają! Tym razem pora ruszyć na zachód, który również w Poznaniu może okazać się całkiem dziki. Scena, na której poznaniakom ukazał się diabeł, lokale, w których padły śmiercionośne strzały i państwowa instytucja, która zatrudniła antychrysta – to tylko kilka miejsc i historii na trasie spaceru w kierunku Dzielnicy Zamkowej.
Uwaga: Spacer dedykowany jest osobom powyżej 16. roku życia.
13 sierpnia, godz. 10.00
Kryminalny Poznań
- początek przy Krzyżu Chwaliszewskim (plac Międzymoście)
- przewodnik: Kasia
Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu.
Uwaga: Spacer dedykowany jest osobom powyżej 16. roku życia.
20 sierpnia, godz. 11.00 i 15.00
Sołacz
- początek na skrzyżowaniu al. Wielkopolskiej i ul. Pułaskiego.
- przewodnik: Janusz
Planowana z wielkim rozmachem u schyłku zaborów dzielnica willowa miała być magnesem przyciągającym z głębi Prus do rozwijającego się Poznania urzędników i przedstawicieli nowej burżuazji, których zadaniem miało być „kolonizowanie” Wschodu. Mimo wielu zmian inteligencko-kupiecka mieszanka właściwa była Sołaczowi również po zakończeniu kolejnych wojen światowych. Mimo że zabrakło konsekwencji, by zrealizować pierwotne założenia, do dziś Sołacz jest przykładem dobrej urbanistyki i architektury.
27 sierpnia, godz. 10.00
Bamber, czyli kto?
- początek przy ul. Mostowej 7 (przy Muzeum Bambrów Poznańskich), zakończenie przy ul. Kościelnej 43
- przewodnik: Magda
Bamber, czyli kto? Człowiek nieokrzesany, prymitywny, źle ubrany prostak czy też osoba pracowita, oszczędna, zaradna i zapobiegliwa. Uczestnicy spaceru spróbują prześledzić 300-letnią historię potomków osadników z Bambergu, którzy stali się ważną i jedyną w swoim rodzaju częścią dziejów Poznania. Pochylą się nad mieszkańcami naszego miasta, którzy przyjęli obyczaje swojej nowej ojczyzny i jednocześnie zachowali swoją odrębność.
Uwaga!
Udział w spacerach jest wolny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.
Spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru należy zadbać o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. W przypadku pojawienia się objawów infekcji organizatorzy proszą o rezygnację z udziału.
Szczegóły i kontakt:
- PoPoznaniu.pl: strona internetowa | PoPoznaniu.pl: Facebook | Kontakt: tel. 884 605 305, więcej.