Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Tematyczne wycieczki z przewodnikami z grupy „Po Poznaniu”

09.7.2024
Grafika artykułu: na zdjęciu uczestnicy spaceru tematycznego, stoją w grupie przed przewodniczką, która jest zwrócona przodem do aparatu.
Fot. Justyna Kędra

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczki tematyczne. Uczestnicy spacerów zaglądają do mniej znanych dzielnic miasta, odwiedzają miejsca z dala od turystycznych szlaków, a wycieczki koncentrują się na jednym wątku.

Najbliższe spacery:

Szlachcic też poznaniak – o obecności szlachty w życiu miasta

  • 20 lipca, godz. 11.00 i 16.00
  • początek: Wzgórze Przemysła

Szlachta i miasto to teoretycznie dwa różne światy. Uczestnicy spaceru przekonają się, że jest zupełnie inaczej. Przewodnicy udowodnią, że szlachta zawsze była obecna w życiu miasta, a miasto w życiu szlachty. Uczestnicy odwiedzą miejsca i poznają historie, które zobrazują szlacheckie życie w mieście i dowiedzą się, w jaki sposób szlachta stała się częścią miejskiej społeczności.

Przewodnicy zapraszają również na „Podwieczorki”, czyli cykl letnich spacerów po poznańskich fyrtlach. Harmonogram:

  • 12 lipca, godz. 18.00 – Chartowo (początek: przystanek tramwajowy Osiedle Lecha),
  • 13 lipca, godz. 18.00 – Górczyn (początek: ul. Głogowska 147),
  • 14 lipca, godz. 18.00 – Od stadionu do stadionu – spacer po Grunwaldzie (początek: przy lokomotywie przed Stadionem Miejskim, ul. Bułgarska).
Dodatkowo do końca września w każdą sobotę i niedzielę zapraszamy na „PoKoziołki” — otwarte spacery po historycznym centrum miasta.
Wycieczki zaczynają się o 12:05 przed Ratuszem. Czas trwania to ok. 1,5 godziny. W sobotę: zwiedzanie Starego Miasta, a w niedzielę: zwiedzanie Dzielnicy Zamkowej.

Szczegóły i kontakt: