Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Tenis stołowy dla seniorek i seniorów

10.6.2021

Zdjęcie seniorów grających w tenis stołowy - na pierwszym planie senior, nosi sportowy niebieski strój, nosi okulary, na drugim planie seniorka także gra w tenis stołowyPowracają zajęcia tenisa stołowego dla seniorów w ramach projektu Trener Senioralny.

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury „Jedruś” przy ul Armii Krajowej 101, we wtorki oraz czwartki w godz. 11.00-13.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: tel. 501 075 507.

Z grupy sportów rakietowych tenis stołowy, dzięki swojej prostocie, jest idealnym sportem uzupełniającymi sprawność ruchową i może być uprawiany w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Trening tenisa stołowego rozwija m.in. koordynację wzrokowo-ruchowa, utrzymywanie stabilnej postawy i równowagi, szybkość i zwinność, wpływa też na sprawność fizyczną, poprawę koncentracji i kondycji. Tenis stołowy pomaga w walce z dysleksją typu wzrokowego, która staje się coraz bardziej powszechna. Uczestniczki i uczestnicy zajęć nauczą się podstawowych odbić , poprawnej postawy, poznają też zasady rotacji piłeczki.