Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Terapia funkcji poznawczych dla osób z zaburzeniami otępiennymi

23.11.2021

Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie prowadzi zajęcia w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy „Na piętrze” oraz Ośrodka Adaptacyjno–Rehabilitacyjnego.

W terapeutycznej pracy Stowarzyszenie poszukuje nowych bodźców, które sprawiają przyjemność podopiecznym, a jednocześnie są nieocenioną pomocą i wsparciem codziennych działań. Kontakt ze zwierzętami, pozowanie do fotografii, wykorzystywanie ciekawych rekwizytów, wycieczki, taniec, wspólnie śpiewanie, budowanie relacji w grupie rówieśniczej, życzliwa i wykfalifikowana kadra – to wszystko czeka na osoby, które zechcą skorzystać ze wsparcia Stowarzyszenia.

W przypadku choroby Alzheimera oraz innych zaburzeń otępięnnych konieczne jest równoległe prowadzenie dwóch podstawowych terapii – obok farmakologicznej równie istotna jest terapia funkcji poznawczych. To nie tylko codzienne ćwiczenia pozwalające utrzymać pamięć. Taką terapią są na przykład właściwie prowadzone ćwiczenia fizyczne, które łączy się z innymi, które poprawiają pamięć. Tego rodzaju terapię w ramach swoich działań oferuje właśnie Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie.

Stowarzyszenie działa już od 20 lat na Wildzie (ul. Józefa Garczyńskiego 13). Ze Stowarzyszeniem mogą kontaktować się wszystkie osoby, które są zainteresowane wsparciem dla osób i rodzin z problemem demencji (kontakt w dni robocze w godz. 11.00-14.00, tel. 501 081 709). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.alzheimer-poznan.pl oraz profilu facebookowym Stowarzyszenia.