Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Transmisja online przesłuchań Konkursu Lutniczego im. H. Wieniawskiego

29.4.2021

Na zdjęcie Auli UAM - na scenie artyści, publiczność wypełnia salę po brzegi. Nad sceną wiszą dwa zapalone kryształowe żyrandole. W trzecim etapie 14. Międzynarodowego Konkursu Lutniczego im. H. Wieniawskiego jury w pełnym składzie dokonuje oceny dźwiękowej instrumentów w warunkach estradowych.

Na poszczególnych instrumentach grają skrzypkowie-soliści w dwóch turach: z towarzyszeniem fortepianu (przesłuchania przedpołudniowe) i z towarzyszeniem orkiestry (przesłuchania popołudniowe).

Ta część konkursu była dotychczas otwarta i dostępna dla publiczności. Ze względu na pandemię COVID-19 jego organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić transmisje online z zachowaniem pełnej poufności (Konkurs jest anonimowy).

Transmisja dostępna będzie 12 maja na kanale:

Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to obok transmisji organizatorzy zapewnią możliwość uczestnictwa publiczności, w ilości dozwolonej przepisami.

Przesłuchania kameralne odbędą się w Sali Hiszpańskiej Muzeum Narodowego, a estradowe w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kontakt:

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu
ul. Świętosławska 7
tel. 61 852 26 42
biuro@wieniawski.pl