Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Trener Senioralny – zapisy na zajęcia w Cityzen

01.8.2022

Logotyp Trenera SenioralnegoW wrześniu startuje jesienna edycja programu Trener Senioralny. Rozpoczęły się zapisy na zajęcia w Cityzen – do wyboru trening w wodzie, zajęcia ogólnorozwojowe oraz jazda na rowerze stacjonarnym.

Trener Senioralny to program bezpłatnych zajęć ruchowych dla osób, które ukończyły 60 lat, realizowany przez Fundację na rzecz AWF w różnych miejscach na terenie Poznania – wśród nich m.in. gimnastyka, joga, ćwiczenia ruchowe w wodzie, nordic walking czy zajęcia na siłowniach zewnętrznych.

Zajęcia realizowane w ramach Trenera Senioralnego na obiekcie Cityzen (od września):

Aqua Fitness

To forma treningu w wodzie, której celem jest poszukiwanie dobrego samopoczucia. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu różnorodnych form ruchowych w wodzie dostosowanych do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie powodują obciążenia stawów i są całkowicie bezpieczne, a zarazem skuteczne.

  • miejsce zajęć: pływalnia Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 45 min., 1 raz w tygodniu

Fit +60 (zajęcia ogólnorozwojowe i wzmacniające)

Doskonały trening równowagi i wzmacniania mięśni z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu m.in. piłek różnej wielkości, taśm, rollerów. Szczególny akcent kładzie się na wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy.

  • miejsce zajęć: hala Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 50 min., 1 raz w tygodniu

Indoor cycling

Jazda w grupie na rowerach stacjonarnych w rytm muzyki z zastosowaniem różnych technik imitujących zjazdy (podjazdy, na stojąco, na siedząco, szybko, wolno, z różnym obciążeniem). Zamknięty i cykliczny charakter ruchu zapobiega możliwości odniesienia kontuzji.

  • miejsce zajęć: hala Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 45 min., 1 raz w tygodniu

Zapisy: tel. 725 355 310, 725 355 311, 725 355 312 (dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach: 1-7 sierpnia, od 8 sierpnia zapisy dla osób, które uczestniczyły w zajęciach w ramach poprzednich edycji). Zapisy wyłącznie przez telefon.

Szczegóły: