Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Logotyp Trenera SenioralnegoW wrześniu startuje jesienna edycja programu Trener Senioralny. 22 sierpnia ruszą zapisy na zajęcia na pływalniach POSiR Rataje i Winogrady dla osób, które wcześniej nie brały udziału w programie. 

Trener Senioralny to program bezpłatnych zajęć ruchowych dla osób, które ukończyły 60 lat, realizowany przez Fundację na rzecz AWF w różnych miejscach na terenie Poznania – wśród nich m.in. gimnastyka, joga, ćwiczenia ruchowe w wodzie, nordic walking czy zajęcia na siłowniach zewnętrznych.

Aqua Senior: POSIR Rataje i Winogrady

Ogólnousprawniająca gimnastyka w wodzie wpływa korzystnie na mięśnie, stawy, układ krążenia oraz poprawia wydolność i samopoczucie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów w rytm muzyki, zarówno z użyciem sprzętu wypornościowego jak i bez. Realizowane są na basenie sportowym i rekreacyjnym.

  • Miejsce zajęć: Pływalnia Miejska Rataje, os. Piastowskie 55a, czas trwania zajęć: 45 min., szczegóły: 61 102 46 97;
  • Miejsce zajęć: Pływalnia Miejska Winogrady, os. Zwycięstwa 124, czas trwania zajęć: 45 min., szczegóły: tel. 503 436 934;

Uwaga!

22 sierpnia ruszyły zapisy dla osób, które do tej pory nie brały udziału w programie. 29 sierpnia rozpoczną się z kolei zapisy dla osób, które już  brały udział w zajęciach w poprzednich edycjach. Zapisy bezpośrednio na pływalniach. Zajęcia na obu pływalniach wystartują 5 września.

Zajęcia realizowane w ramach Trenera Senioralnego na obiekcie Cityzen (od września):

Aqua Fitness

To forma treningu w wodzie, której celem jest poszukiwanie dobrego samopoczucia. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu różnorodnych form ruchowych w wodzie dostosowanych do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie powodują obciążenia stawów i są całkowicie bezpieczne, a zarazem skuteczne.

  • miejsce zajęć: pływalnia Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 45 min., 1 raz w tygodniu

Fit +60 (zajęcia ogólnorozwojowe i wzmacniające)

Doskonały trening równowagi i wzmacniania mięśni z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu m.in. piłek różnej wielkości, taśm, rollerów. Szczególny akcent kładzie się na wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy.

  • miejsce zajęć: hala Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 50 min., 1 raz w tygodniu

Indoor cycling

Jazda w grupie na rowerach stacjonarnych w rytm muzyki z zastosowaniem różnych technik imitujących zjazdy (podjazdy, na stojąco, na siedząco, szybko, wolno, z różnym obciążeniem). Zamknięty i cykliczny charakter ruchu zapobiega możliwości odniesienia kontuzji.

  • miejsce zajęć: hala Cityzen, ul. Droga Dębińska 10C
  • czas trwania zajęć: 45 min., 1 raz w tygodniu

Zapisy: tel. 725 355 310, 725 355 311, 725 355 312 (wyłącznie przez telefon, od 8 sierpnia).

Szczegóły: