Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Trwają zgłoszenia do akcji „Trzymaj ciepło”

24.11.2021
Grafika artykułu: zdjęcie urządzenia do pomiaru ciepła, na górze napis informujący o akcji "Trzymaj ciepło 2021/2022".
fot. UMP

Rusza kolejna edycja akcji „Trzymaj ciepło”. Program zakłada bezpłatne badania budynków z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Wiedząc, w których miejscach „ucieka” ciepło, łatwiej zaplanować inwestycję termomodernizacyjną. 

Zgłoszenia do 13. edycji akcji rozpoczęły się w poniedziałek, 22 listopada, o godz. 12.00. Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach akcji przebadanych zostanie 350 domów jednorodzinnych z terenu całego miasta oraz 15 kamienic z centrum Poznania, Wildy, Jeżyc i Łazarza. Jeżeli pogoda na to pozwoli, badania rozpoczną się w połowie grudnia, a zakończą na początku marca – realizowane będą w dni robocze (od pn. do pt.), w godz. 17.00-21.00 Do ich przeprowadzenia konieczne są odpowiednie warunki atmosferyczne: brak opadów deszczu lub śniegu oraz temperatura nieprzekraczająca +3 stopni Celsjusza.

Zarejestrować się można za pomocą formularza na stronie internetowej:

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres budynku oraz numer telefonu kontaktowego i adres mailowy.

Z każdego badania termowizyjnego mieszkańcy otrzymują drogą elektroniczną raport ze zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca. Dzięki temu mogą dowiedzieć się, w jakich miejscach ich budynki tracą najwięcej ciepła. Nieszczelne okna lub źle ocieplona ściana to nie tylko niższy komfort życia, ale przede wszystkim realne straty finansowe. Wiedząc, w których miejscach budynek traci ciepło, jego właściciel może zaplanować inwestycję termomodernizacyjną, np. ocieplanie obiektu, uszczelnianie lub wymianę okien i drzwi, montaż rolet czy wymianę grzejników.

Źródło: