"Uczta na Zamku" - relacja z inauguracji kampanii


Uczta na Zamku

INAUGURACJA KAMPANII "Uczta na Zamku" - PROGRAM

17 września 2014 Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Lokalna Grupa Promująca zainaugurowało kampanię informacyjną „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”. Kampania potrwa prawie rok (do czerwca 2015), przeprowadzona będzie pod patronatem Komisji Europejskiej w siedmiu krajach partnerskich Europy i skierowana jest do trzech grup: dzieci (zarówno małych, jak i młodzieży) i ich rodziców, kobiet w ciąży oraz seniorów.  Kampania ma charakter międzypokoleniowy, stąd do udziału w inauguracji i w późniejszych działaniach organizatorzy zapraszają wszystkich poznaniaków i poznanianki, niezależnie od wieku. Głównym celem kampanii jest zapobieganie chorobom wynikającym z otyłości i nadwagi poprzez promocję działań służących zmianom stylu życia i odżywiania.  

Zamiarem organizatorów kampanii było zachęcenie poznaniaków i poznanianek do wspólnego ucztowania, czerpania przyjemności z przygotowywania, jak i kosztowania kolorowych i zdrowych posiłków. W tym celu zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, stragany z lokalnymi produktami i stoiska informacyjne dotyczące aktywnego i zdrowego stylu życia.

Na inaugurację zaproszono znanego kuchmistrza, Michała Muskałę (finalistę programu telewizyjnego Master Chef), którego obecność i kulinarne umiejętności pomogły zachęcić niezdecydowanych do udziału w zamkowej uczcie oraz pasjonatów jedzenia i rozsądnego odżywiania się, którzy pokazali jak przygotowywać pożywne przekąski, sałatki itp.

Warsztaty i pokazy kulinarne były kluczowym punktem inauguracji. Dodatkowo jednak zorganizowane zostały atrakcje towarzyszące, porady dietetyczne, ciekawe promocje na produkty związane z tematem kampanii. Organizatorzy nawiązali współpracę z zamkową Świetlicą i księgarnią Bookowski, by również tam rozgrywały się inauguracyjne działania. W okolicach Zamku, w parku, zorganizowane zostały aktywności sportowe: joga, tai-chi i nordic walking, aby powiązać przyjemność płynącą z ucztowania z orzeźwiającą ciało i umysł aktywnością ruchową.

W ramach dnia inauguracyjnego zorganizowana została również krótka konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały założenia projektu. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz przedstawicielka Komisji Europejskiej.  

Więcej informacji: www.we-love-eating.eu/pl

Kontakt: Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mickiewicza 9a 60-833 Poznań, Magda Szewciów magdalena.szewciow@centrumis.pl; Maria Sitarska maria.sitarska@centrumis.pl, tel. 61 847 21 11 lub 618 42 35 09.