Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się czerwcowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

01.6.2023

Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

Grafika artykułu: pierwsza strona czerwcowego wydania gazety Senioralny Poznań, w centrum tytuł artykułu "Widzimy się na Srebrnym Fyrtlu!", pod nim zdjęcie wykonane podczas spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla. Na mapie Poznania pojawiło się nowe, bardzo twórcze miejsce. Srebrny Fyrtel to przestrzeń dedykowana osobom w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. W najnowszym wydaniu miesięcznika można przeczytać o idei tego miejsca oraz zapoznać się z harmonogramem czerwcowych wydarzeń.

Senioralny Poznań podejmuje również tematykę seksualności osób starszych. Znaleźć w nim można też szczegółowe informacje na temat zgłoszeń do konkursu „Zielony Poznań”. Piosenkarka Eleni w wywiadzie z Wojciechem Biedakiem opowiada z kolei o tym, jak radzi sobie z tremą i jak wyglądało jej dzieciństwo w Polsce.

W czerwcowym miesięczniku tradycyjnie znaleźć można też Tytkę Seniora, która pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: