Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się kwietniowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

31.3.2023

Grafika artykułu: Pierwsza strona elektronicznego wydania miesięcznika Senioralny Poznań. Na górze duży, czerwono-czarny tytuł gazety, pod tytułem artykuł "Jeden z najsłynniejszych Wielkopolan", obok zdjęcie pomnika Pawła Edmunda Strzeleckiego na poznańskim Łazarzu. Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

Wystawy, koncerty, książki, spotkania, okolicznościowa karta PEKA – tak Poznań uczci Rok Pawła Edmunda Strzeleckiego, pochodzącego z poznańskiej Głuszyny odkrywcy, badacza i filantropa. O tym, co się będzie działo w najbliższym czasie, można przeczytać w najnowszym wydaniu miesięcznika. Senioralny Poznań porusza również wątek seksualności osób w wieku dojrzałym. W tym wydaniu przeczytać można też bardzo ciekawy wywiad z Romanem Chojnackim – poetą, który po latach emigracji wrócił do kraju.

W kwietniowym miesięczniku tradycyjnie znaleźć można też Tytkę Seniora, która pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: