Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się lutowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

02.2.2023

Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

Grafika artykułu: Pierwsza strona elektronicznego wydania miesięcznika Senioralny Poznań. Na górze duży, czerwono-czarny tytuł gazety, pod tytułem artykuł "Pamięć o powstaniu i powstańcach", obok zdjęcie grobów na cmentarzu.Miasto Poznań oraz poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej podjęły współpracę na rzecz ocalenia od zapomnienia zaniedbanych grobów powstańców wielkopolskich. Uruchomiono też nową, miejską stronę o powstaniu. O tym wszystkim przeczytać można w najnowszym miesięczniku, jest w nim też bardzo inspirująca rozmowa z Anną J. Nowak – Poznańską Wolontariuszką 2022 roku w Kategorii Senioralnej.

W lutowym wydaniu znaleźć można Tytkę Seniora, która tradycyjnie pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa. ZUS zachęca to skorzystania z elektronicznej legitymacji emeryta-rencisty, a policja ostrzega przed tzw. phishingiem.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: