Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się majowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

28.4.2023

Grafika artykułu: pierwsza strona majowego wydania gazety Senioralny Poznań, w centrum tytuł artykułu "Zieloni od 30 lat" oraz zielona grafika z napisem "Zielony Poznań 30 lat".

Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

Na mapie Poznania pojawiło się nowe, bardzo twórcze miejsce. Srebrny Fyrtel to przestrzeń dedykowana osobom w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. W najnowszym wydaniu miesięcznika można przeczytać o idei tego miejsca oraz zapoznać się z harmonogramem majowych wydarzeń. Senioralny Poznań przedstawia także sylwetkę Jadwigi Zamoyskiej, wybitnej Wielkopolanki, założycielki pierwszej w Polsce zawodowej szkoły gospodarstwa domowego.

W majowym miesięczniku tradycyjnie znaleźć można też Tytkę Seniora, która pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: