Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się sierpniowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

28.7.2023

Grafika artykułu: pierwsza strona sierpniowego wydania gazety Senioralny Poznań, w centrum tytuł artykułu "Ludzkość zależy od pszczół", obok zdjęcie pszczoły siedzącej na różowym kwiecie. Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

W najnowszym miesięczniku można znaleźć garść informacji o obchodach Wielkiego Dnia Pszczół — poznanianki i poznanianki po raz kolejny będą mogli lepiej poznać świat naszych małych przyjaciół. Dla aktywnych nie zabraknie zachęty do udziału w Senioralnej Spartakiadzie. Wśród dyscyplin m.in. nordic walking, pływanie, szachy czy brydż! W najnowszym wydaniu znaleźć można również wywiad z Joanną Ciechanowską-Barnuś oraz Magdaleną Kowalską, które podsumowały pierwszą część działań w ramach Srebrnego Fyrtla i opowiedziały o najbliższej przyszłości projektu. Warto zajrzeć też na spis wydarzeń w ramach Festiwalu Tradycji Poznańskich i Święta Bamberskiego.

W sierpniowym miesięczniku tradycyjnie znaleźć można też Tytkę Seniora, która pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: