Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się wrześniowy Senioralny Poznań, a w nim tradycyjnie Tytka Seniora!

01.9.2022

Grafika artykułu: Pierwsza strona elektronicznego wydania miesięcznika Senioralny Poznań. Na górze duży, czerwono-czarny tytuł gazety, pod tytułem artykuł "Dożynki w mieście", obok artykułu zdjęcia wykonane podczas poprzednich edycji dożynek. Na jednym z nich wianek dożynkowy, na drugim - tancerze ludowi. Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

W Poznaniu działa sześć uniwersytetów trzeciego wieku. Pomagają seniorom w realizacji idei uczenia się przez całe życie i jak najdłuższym utrzymaniu sprawności intelektualnej. O ofercie poznańskich UTW przeczytać można w najnowszym wydaniu miesięcznika. W tym numerze również o tym, jak zostać kocim opiekunem działającym w terenie i gdzie w Poznaniu trafiają zagubione rzeczy. Miejska Rada Seniorów poleca wywiad z reżyserem Filipem Bajonem.

Tytka Seniora jak zwykle pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta dostępna jest w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: