Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Usługi mobilne dla osób z niepełnosprawnościami

15.5.2024

Grafika przedstawia logo "Poznań Mobil_N". Granatowe tło, na nim biała pisana litera "n" z sercem i półkolem, które układają się w grafikę wózka inwalidzkiego.Poznań rusza z nowym programem dla osób z niepełnosprawnościami. To kompleksowa propozycja usług, z których można skorzystać bezpłatnie. 

To oferta dla tych mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy rozliczają podatki na rzecz Miasta i mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (lub inne, traktowane z nim na równi), samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z innymi osobami z niepełnosprawnością, dziećmi lub seniorami (60 lat i więcej).

Projekt realizowany jest od 18 marca do 31 grudnia 2024 r.

Dostępne usługi:

  • Mobilna pielęgnacja paznokci u stóp

Usługa polegająca na obcięciu i oszlifowaniu paznokci dłoni i stóp. Usługa obejmująca paznokcie dłoni jest skierowana tylko do osób mających jedną kończynę górną lub całkowitą dysfunkcję kończyn górnych. Osoba uprawniona może skorzystać z jednej lub dwóch usług nie częściej niż co 2 miesiące.

  • Złota Rączka

Drobne naprawy niewymagające specjalistycznej wiedzy i uprawnień. Można skorzystać z maksymalnie czterech usług w roku

  • Mycie okien

Usługa obejmuje umycie szyby (z obydwu stron), ram i parapetów. Jeśli będzie taka konieczność, osoba myjąca zdejmie i zakłada firany i zasłony. Limit powierzchni okien wynosi 43 m kwadratowych. Z usługi można skorzystać tylko raz w ciągu roku

  • Jednorazowe uporządkowanie grobu / nagrobka

Usługa może obejmować tylko wskazane czynności: umycie na mokro tablicy i płyty nagrobka bez usuwania trudno zmywalnych zabrudzeń i przebarwień; umycie (wodą) krzyża lub innych elementów poziomych i pionowych grobu; szorowanie szczotką; zestawienie kwiatów i zniczy (zaniesienie do śmietnika na życzenie osoby z niepełnosprawnością), pielenie chwastów wokół grobu; zgrabienie liści; odśnieżenie płyty nagrobka oraz krzyża.

Wszystkie usługi są bezpłatne. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem miejskiej infolinii Poznań Kontakt, nr tel. 61 646 33 44.