Wakacyjne Kino Letnie

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 03-07-2014.

Zapraszamy miłośników kina na świeżym powietrzu do wspólnego smakowania filmów pod gołym niebem. 
Kino na Rybitwach
Kino Malta Charlie& Monroe, Stowarzyszenie Antropologów Kultury "Etnosfera" 
Miejsce: skwer na rozwidleniu ulic Rybaki i Strzałowej.

Czas: w każdy piątek i sobotę lipca i sierpnia.

lipiec: start godz. 22; sierpień: start godz. 21

Wstęp wolny, więcej informacji na stronach: www.etnosfera.org.plwww.kinomalta.pl

Jako podsumowanie każdego miesiąca działalności Letniego Klubu Filmowego "Na Rybitwach" odbędzie się piknik sąsiedzki połączony z jarmarkiem bukinistycznym, po którym nastąpi specjalny pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Głównym celem pikniku jest zaangażowanie mieszkańców; to oni przy wsparciu organizatorów i członków Klubu Seniora zorganizują piknik na skwerze. W ramach pikniku odbędą się: "biesiada" - przygotowany przez samych mieszkańców poczęstunek (ciasta, kawa, herbata), pchli targ, gry planszowe.

Podczas pikniku odbędzie się jarmark bukinistyczny, prowadzony przez doświadczonych księgarzy. Mieszkańcy dzielnicy, miasta oraz turyści będą mogli kupić, sprzedać lub/i dokonać wymiany książek, albumów, komiksów, pocztówek, znaczków etc. Współorganizatorami projektu są: Kino Charlie Monroe Kino Malta, Klub Seniora "82".

***

Kino Letnie Malta Ski

Miejsce: Malta Ski ul. Wiankowa 2, Poznań - taras przed Restauracją Sygnaturą w kompleksie kolejki górskiej

Jak co roku na Malcie w okresie wakacji odbywać się będzie Kino Letnie Malta Ski. W związku z powstaniem (w miejscu wcześniejszej lokalizacji ekranu kina), nowej atrakcji Szkoły Małego Kierowcy - kino letnie Malta Ski będzie odbywać się w nowym miejscu. Widownia w formie ogródka gastronomicznego oraz ekran - zlokalizowane zostaną na tarasie Restauracji Sygnatura w kompleksie Kolejki Górskiej Adrenaline. Spory ekran, nagłośnienie w systemie Dolby Surround oraz atrakcyjny repertuar, z całą pewnością spełnią oczekiwania miłośników X muzy. Odwiedzenie Letniego Kina MALTA SKI to gwarancja spędzenia czasu w miłej i niepowtarzalnej atmosferze, tuż nad brzegiem malowniczo położonego jeziora.

Wstęp bezpłatny!

Organizatorzy zapraszają na wakacje z Kinem Letnim MALTA SKI - w lipcu i sierpniu w piątki i soboty (godz: 22:00, od połowy sierpnia godz: 21:00) w nowym miejscu! - na tarasie w kompleksie kolejki górskiej przed Restauracją Sygnatura.

Repertuar:

  • 22 sierpnia - Tajemnica Filomeny - 2013
  • 23 sierpnia - Don Jon - 2013
  • 29 sierpnia - Królowie lata 2013
  • 30 sierpnia - Doomsday 2007

Kontakt: Malta Ski ul. Wiankowa 2, 61- 131 Poznań Tel. 61 878 22 12 www.kino.maltaski.pl

***

Film. Kino na Dziedzińcu Sztuki.

Środy od 25 czerwca do 27 sierpnia

godz. 21:30

Kino plenerowe Starego Browaru w wakacyjnej, leżakowej atmosferze klasyka kina i kultowe obrazy z taśmy filmowej. Co roku dla Kina na Dziedzińcu Sztuki wybierany jest motyw przewodni - w tym roku jest to wakacyjne hasło Starego Browaru "Lato w mieście", na widzów czekają więc wakacyjne scenerie wielkich miast, ale też nieznośny chwilami upał i miejska gorączka.

  • 20.08 - Miasto gniewu, 2004, reż. Paul Haggis
  • 27.08 - Vicky Cristina Barcelona, 2008, reż. Woody Allen

Miejsce: Stary Browar, Dziedziniec Sztuki (w razie niepogody Szachownica),

godz. 21:30,

Wstęp wolny

źródło: www.poznan.pl