Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty „Co w trawie bzyczy, co znajduje się na łące”

22.6.2022

Grafika artykułu: W centrum zdjęcie pszczoły, siedzącej na żółtym kwiacie, po lewej stronie duży, biały napis "Co w trawie bzyczy, zo znajduje się na łące. Na górze i na dole, na białych paskach logotypy organizatorów, partnerów i podmiotów finansujących projekt. Pracowania Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty na temat owadów i roślin występujących na łąkach, które odbędą 28 czerwca w godz. 11.00-13.00.

W programie spotkania warsztaty z sadzenia roślin miododajnych, które uczestnicy zabiorą ze sobą, pszczele opowieści (ciekawostki na temat pszczół), warsztat z rozpoznawania pszczół i ich gniazd, prezentacja roślin występujących na łąkach oraz warsztat smakosza (uczestniczki i uczestnicy spróbują ziołowej herbatki oraz serów kozich z kwiatami z łąki).

Warsztaty są nieodpłatne. Zgłoszenia wraz z informacją o imionach i nazwiskach uczestników prosimy przesyłać na adres: tel. 61 878 50 28, renata_lewicka@um.poznan.pl.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”.