Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty dla seniorów „Ptasie symbole narodowe w różnych zakątkach świata”

08.1.2026

Logotyp muzeum w Uzarzewie. Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza seniorki i seniorów do wzięcia udziału w warsztatach o ptasich symbolach narodowych.

Podczas spotkania uczestnicy poznają nie tylko wyjątkowe gatunki ptaków, ale także dowiedzą się, dlaczego trafiły one do herbów poszczególnych państw i co symbolizują.

Warsztaty

  • od 9 stycznia do 10 grudnia
  • wstęp: 70 zł od grupy (do 25 osób)
  • obowiązują zapisy: tel. 697 128 969, 61 818 12 11 lub e-mail: mariusz.szczepanski@muzeum-szreniawa.pl

Ptaki od wieków inspirowały i fascynowały ludzi. Popularność tych wyjątkowych zwierząt sprawiła, że trafiły do niejednego herbu państw świata. Zajęcia o ptakach jako symbolach narodowych w różnych państwach świata mogą być ciekawym tematem, łączącym biologię, ekologię, historię, kulturę oraz symbolikę narodową. Celem warsztatów jest zrozumienie roli ptaków jako symboli narodowych w różnych krajach oraz związanych z nimi kulturowych i historycznych kontekstów.

W części warsztatowej zajęć każdy senior wykona ozdobę, którą będzie mógł pokolorować w swój własny, wyjątkowy sposób. Pamiątka ta może stać się magnesem na lodówkę albo podkładką na filiżankę do kawy czy herbaty.

Szczegóły: