Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Karnawał z ptasim motywem – warsztaty rodzinne w Galerii Miejskiej Arsenał

12.1.2023

Grafika artykułu: obrazek wykonany farbami, na żółtym tle dwie postacie. Po prawej stronie dziewczynka patrzy na wprost, po lewej stronie chłopiec zwrócony w stronę dziewczynki. Na głowach mają maski imitujące ptasie głowy i pióra.

Galeria Miejska Arsenał zaprasza na pierwsze w nowym roku warsztaty z cyklu „Rodzinne Spotkania ze Sztuką” dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Mile widziani są również seniorzy! Wstęp na karnawałowe warsztaty jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

Spotkanie ma wprowadzić w nastrój karnawału i przygotować do dobrej zabawy.  Na warsztatach prowadząca opowie o dawnych tradycjach karnawałowych i zabawach. Następnie uczestnicy wykonają dekoracje z papieru i kolorowe ptasie maski.  Na zakończenie będzie okazja do wspólnego tańca i śpiewu.

Ptaki i ich różnorodność inspirują artystów od wieków.  Na wyobraźnię działają szczególnie wszelkie ptaki, które są w jakiś sposób wyjątkowe — te, żyjące blisko wody, te, które nie potrafią latać, te, które polują głównie nocą. Ptaki są praktycznie od zawsze obecne w kulturze i sztuce, a także w baśniach i tradycjach ludowych. Na spotkaniu będzie okazja do rozmowy o ptakach, o skojarzeniach z nimi związanych oraz o ich symbolice.

Warsztaty poprowadzi Ewa Lewandowska, absolwentka ASP w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała jako edukatorka artystyczna z grupami w różnym wieku. Przez kilka lat uczyła w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Organizowała akcje plastyczne w plenerze razem ze Stowarzyszeniem Środek Świata. Zna wiele technik rękodzielniczych.

Warsztaty pt. „Karnawał z ptasim motywem — Rodzinne Spotkania ze Sztuką” odbędą się 21 stycznia o godz. 11.00. Zapisu można dokonać, wysyłając e-mail pod adres: joanna.tekla@arsenal.art.pl. Tymczasowa siedziba Galerii Miejskiej Arsenał znajduje się przy ul. Szyperskiej 2/8.

Szczegóły: