Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na jasnozielonym tle w centrum rysunek koła symbolizujący Ziemię, w kole umieszczone ikony dotyczące zieleni i ekologii, np. drzewo, liść, kropla wody, żarówka, kran, dom, na górze zielony napis: "Weekend dla Ziemi w Poznańskiej Palmiarni", na dole plakatu logotypy partnerów.

W dniach 20-21 maja w Palmiarni Poznańskiej odbędzie się czwarta edycja „Weekendu dla Ziemi”. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w ramach Poznańskich Dni Rodziny i skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Wstęp na wydarzenie w cenie biletu do Palmiarni.

Podczas tego weekendu w Pawilonach Palmiarni przybliżone zostaną zagadnienia proekologiczne – będzie można się dowiedzieć, jak duży wpływ mają nasze indywidualne, codzienne działania na otaczające nas środowisko.

Harmonogram planowanych atrakcji w Pawilonie III Palmiarni:

20 maja (sobota):

Na stoisku ZZO Poznań prowadzone będą zajęcia i warsztaty praktyczne związane z segregacją odpadów. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę selektywnej zbiórki odpadów ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki bioodpadów. Dodatkowo przeprowadzone zostaną miniwarsztaty segregacji odpadów, konkursy oraz quizy.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych przygotuje dla zwiedzających stoisko z ekowarsztatami, w ramach którego będzie można tworzyć ekobiżuterię, z własnoręcznie wykonanymi z papieru koralikami. Warsztaty będą realizowane tylko z ekologicznych materiałów (papier i sznurek jutowy).

Dodatkowo tego dnia w Palmiarni będą obecni policjanci, którzy zarówno dzieciom, jak i dorosłym będą udzielać informacji na temat niebezpieczeństw w sieci, a także innych, z którymi możemy się spotkać na co dzień.

21 maja (niedziela):

W niedzielę dodatkowo działania edukacyjne zaplanowali także pracownicy Oddziału Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. A wśród nich m.in.:

  • warsztaty, quizy, konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej w zakresie właściwej segregacji odpadów;
  • działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowanie z elektroodpadami, przedstawienie informacji o Gratowiskach i Gratowozie, o pojemnikach na elektroodpady;
  • warsztaty i informacje — jak założyć własny kompostownik, jak zacząć przygodę z przydomowym kompostowaniem, jakie odpady kompostować, czego nie wrzucać do kompostownika i jak radzić sobie z możliwymi trudnościami;
  • warsztaty szycia woreczków wielkokrotnego użytku do zakupu owoców i warzyw, woreczki takie mogą powstać np. ze starych firanek, T-shirtów, itp., można tworzyć również woreczki zapachowe do szaf i komód do przechowywania ubrań.

Ponadto w Pawilonach Palmiarni zostanie otwarta wystawa prac Wiktorii Szorskiej i Wiktorii Szmatałowskiej, studentek Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 11 czerwca.

Wstęp w cenie biletów do Palmiarni: normalny – 16 zł, ulgowy – 12 zł.

Szczegóły: