Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: zdjęcie czarno-białego kota, ma zielone oczy, przy jego głowie biały dymek dialogowy z napisem: "Daj jeść", w lewym górnym rogu na białym tle napis: "17.02.2023 Świętujemy Dzień Kota w Poznaniu! Zapraszamy do udziału w zbiórce kociej karmy".
Fot. UMP

Już za kilka dni obchodzone będzie święto kociambrów. Z tej okazji w poznańskim schronisku będzie okazja do spotkania z kotami i ich adopcji. Zbierana jest także karma.

W tym roku podczas Światowego Dnia Kota w stolicy Wielkopolski nacisk położony zostanie na adopcję. Wydział Gospodarki Komunalnej w ramach współpracy z poznańskim schroniskiem dla zwierząt chce przede wszystkim zachęcić poznanianki i poznaniaków do przygarnięcia kota.

W sobotę, 18 lutego drzwi kociarni w poznańskim schronisku zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych przygarnięciem pod swój dach nowego członka rodziny. Tego dnia, od godz. 10.00 do 17.00 będzie można przyjść, poznać i zaadoptować  kota, który skradnie serce.

Na miejscu pracownicy pomogą wypełnić dokumenty oraz przejść procedurę adopcyjną. Jeszcze tego samego dnia będzie można zabrać do domu nowego, futrzastego przyjaciela. Osoby gotowe na adopcję powinny wyposażyć się w odpowiedni transporter dla zwierzęcia.

Dniu Kota towarzyszy także zbiórka karmy. Dobrej jakości pożywienie (spis rekomendowanych produktów dostępny jest na stronie internetowej schroniska) można dostarczać do schroniska dla zwierząt, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Palmiarni oraz jednego z budynków UMP. Dokładne lokalizacje znaleźć można na stronie miejskiej.

Zbiórka będzie trwała do końca lutego. Karma trafi do wolontariuszy działających w ramach Kociej Opieki Terenowej, jak również do poznańskich fundacji wspierających koty wolnożyjące oraz bezdomne. Więcej informacji o inicjatywie również można przeczytać na stronie miejskiej.

Źródło: poznan.pl