Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: w centrum napis: "Stołówka dla zapylacza", wokół różne łąkowe kwiaty.
Grafika: Julia Kwintal

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół Poznańska Palmiarnia zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjnych oraz odwiedzenia tematycznej wystawy plakatów. Udział w wydarzeniach w cenie biletu wstępu do Palmiarni.

6 sierpnia w Pawilonie III Palmiarni odbędą się warsztaty z Pszczelarzem. Podczas trwania wydarzenia będzie można poznać tajemnice działania oraz strukturę pszczelej rodziny. Zwiedzający Poznańską Palmiarnię będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy pszczelarza, poznać jego strój oraz elementy sprzętu pszczelarskiego. Warsztaty mają za zadanie przypomnieć, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie i jakie zagrożenia niesie dla nich obecny świat. Wiedzę na temat tych owadów z całą pewnością warto i należy zdobywać, a najlepiej właśnie w otoczeniu roślin!

Dodatkowo w dniach 4-20 sierpnia będzie można oglądać wystawę prac studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu pt. „Bee local”. Plakaty przedstawiają graficzną odpowiedź studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji na tematy związane z rolą, jaką odgrywają pszczoły w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez prezentowaną wystawę organizatorzy chcieliby zainspirować do działań, by chronić te niezwykłe owady przed zagrożeniami, które czyhają na nie w obecnym świecie.

Szczegóły: